Çarşamba, Şubat 21, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

Pano

 

 ADEF 3. OLAĞAN KONGRESİNE DERSİM HALKI VE TÜM KARDEŞ HALKLAR DAVETLİDİR !!!

ADEF 3. Olağan Kongresi 03. Mart 2018 Tarihinde Hattersheim Alevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Orta Doğu’da savaş ve EFRİN'de işgal savaşına karşı direnişinin yaşandığı bir sürece denk gelen kongremizin yüklendiği misyon önemlidir.

Kürt ulusunun ve diğer halkların neo-Osmanlıcı sömürgecilere karşı ortak direnişini sahiplenme ve
komşu halklarla dayanişma şiyariyla kongremizi gerçekleştiriyoruz.

Kongremiz Dersim toplumunun gelecegini olumlu anlamda etkileme konusunda da tarihi bir adım olacaktır.

Her ulus ve inançtan halklarımızın kongremize katılmasını ve canlı tartışmalarla katkılar sunmalarını bekliyoruz.


ADRES:

HATTERSHEIM AKM
RHEINSTRASSE 3;
65795 HATTERSHEIM-
OKRIFTEL

Tarih: 03.03.2018 Cumartesi
Saat: 12.00

ADEF YÖNETİM KURULU

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Benim gibi binlercesi var…

 

Benim gibi binlercesi var…

Şakran T Tipi Cezaevi’nden önceki gün tahliye edilen kanser hastası Nihat Baymış, cezaevinde yaşadıklarını anlattı. Baymış, ‘Benim durumumda olan başka insanlar var. Onlara yardımcı olmak için hasta dahi olsam benim daha çok mücadele etmem gerekiyor’ dedi

 

Cihan Başakçıoğlu/Dihaber / Izmir

11 Haziran 2017

 

Şakran T Tipi 4 No’lu Cezaevi’nde önceki gün tahliye edilen ve 6 yıldır tutuklu bulunan kanser hastası Nihat Baymış, cezaevinde yaşadığı hak ihlallerini anlattı. Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Baymış, 9 Mayıs’tan bu yana kemoterapi görürken, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun “Cezaevinde kalamaz” raporu vermesinin ardından tahliye edilmişti.

Öldürmeye çalışıyorlar

11 kilo kaybeden Baymış, cezaevinde siyasi tutsaklara yönelik baskıların hergün arttığını ve bunlardan hasta tutsakların da nasibini aldığını söyledi. Hastaneye sevklerinin yapılmadığını belirten Baymış, “İdarenin baskısı, sanki insanları öldürmeye yöneliktir. Zamanında tedavi edilmedikleri için hastalık ilerliyor ve daha beter hale geliyor. Bana iki kez ‘İç kanama geçirdin’ dediler. Hâlbuki iç kanama değil kan kanseri çıktı” dedi.

Dilekçelere engelleme

Cezaevinde hasta olmanın ölümü beklemek ile eş olduğunu ve tedavinin engellendiğini belirten Baymış, “Tedaviniz kısıtlandığı zaman şikayet ediyorsunuz. Şikayet dilekçeniz geri geliyor. Cezaevi savcısı, direkt olarak bunu engelliyor. Güneş Hanım diye biri var o da engelliyor” diye konuştu. Üstelik dilekçe yazdıklarında haklarında tutanak tutulduğunu aktaran Baymış, “Diyelim ki İHD’ye Gözlem Evi’ne dilekçe yazıyoruz gitmiyor. CHP’yi kaç kez hasta tutsaklar için davet ettik. Hakkımızda tutanak tuttular. Yalan yanlış beyanda bulunuyormuşuz” dedi.

Duyarlılık çağrısı

Baymış duyarlılık çağrısında bulunarak, “Bir hasta arkadaşımız çıkıyor, iki gün sonra bakımsızlıktan yaşamını yitiriyor. Ciddi bir duyarlılık bekliyoruz” dedi. Yaklaşık 7 yıl aradan sonra ilk defa hastane bahçesine çıkan Baymış, tahliye edilmesine sevinemediğini, “Dışarıda hissettiğim bir şey yok. Çünkü benim durumumda olan insanlar var. Arkama bakıyorum. Bu insanlara yardımcı olmam için hasta dahi olsam benim daha çok mücadele etmem gerekiyor” diye konuştu.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found