Cuma, Nisan 20, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Kadın tutsaklardan ‘sesimizi duyun’ çağrısı

 

Kadın tutsaklardan ‘sesimizi duyun’ çağrısı

 

Sincan 1 Nolu Kadın Kapalı Cezaevi’nden Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sürgün edilen ve işkenceye maruz kalan kadın tutsaklardan Şehriban Çoban, ‘Burada büyük bir baskı ve şiddet var. Bizim sesimizi duyun’ dedi

 

Dihaber / Adana / 4 Temmuz 2017

 

Yeni açılan Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’nden işkence haberleri her geçen gün artarak gelmeye devam ediyor. 28 Haziran’da Sincan 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sürgün edilen 15 kadın tutsağa, cezaevi girişinde asker ve gardiyanlar tarafından işkence yapıldığı iddia edildi. 15 kadın tutsağın eşyalarının verilmediği öğrenilirken, işkence sırasında kadınların vücutlarında morluklar oluştuğu öğrenildi.

Çok sayıda kişi bize saldırdı

Kadın tutsaklardan Şehriban Çoban, dün gerçekleştirilen görüşmede ailesine şunları anlattı; Geçen Çarşamba 15 arkadaşımızla birlikte buraya sürgün edildik. Cezaevine ilk girdiğimiz sırada bir arkadaşımızı dövdüler. Biz tepki gösterince kadın ve erkek gardiyanlardan oluşan çok sayıda kişi bize saldırdı. Bizleri tek tek odaya aldılar. İki kişi ellerimizi arkadan büküp diğer bir kişi ise elleriyle dövüp, saçlarımızı çekip, tırnaklarıyla tırmaladılar. Dayaktan sonra bizi başka odalara götürüp, orada da dövdüler. Yatmak için herhangi bir şey vermediler. Kişisel eşyalarımızı da vermediler. Yemek ve su kısıtlaması var. Ayakkabılarımızı ve çoraplarımız aldılar. Çıplak ayakla geziyoruz. Aile ile görüş yapıldıktan sonra biz tekrar darp ediliyoruz. Burada büyük bir baskı ve şiddet var. Bizim sesimizi duyun.”

İşkence gören kadın tutsakların isimleri şöyle; Şefika Bilici, Leyla Aşkan, Sözdar Acar, Şehriban Çoban, Nayime Encü, Cemile Duman, Tuba Sert, Sultan Atabay, Dilan Bakay, Şerika Atoş ve Şilan Çetiner.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found