Cumartesi, Haziran 23, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

G20'ye karşı dev protesto

 

G20'ye karşı dev protesto

"Cehenneme hoşgeldiniz" sloganıyla düzenlenen protestoya katılan yüz binler yürüyor. 'Son iki günde kontrolü kaybettik' diyen polis ordudan destek istedi.

 

Arti Gerçek / 08 temmuz 2017 - 13:29

 

HABER MERKEZİ - Almanya'nın Hamburg kentinde yapılan G20 Zirvesi karşıtı eylemlere bugün 150 binden fazla kişinin katılması bekleniyor. Antifaşist, antikapitalist birçok kurumun ortak düzenlediği büyük gösteri için kitle saat 10.00'dan itibaren Deichetorplatz’da toplanmaya başladı.

"Cehenneme hoşgeldiniz" parolasıyla düzenlenen yürüyüş korteji yerel saatle 12.00 sularında hareket etti. Fakat polis yürüyüşün devam etmesine izin vermedi.

Devam eden ev baskınları ve G20 karşıtlarının kamp alanındaki polis operasyonlarının sürmesinden dolayı, polis önce yürüyüşün başlamasına izin vermedi. Kalabalık polis baskınlarını ve gözaltıları protesto etti. Yürüyüş gecikmeli olarak yerel saatle 13.00 sularında başlayabildi.

Dün yaşanan büyük çatışmalardan sonra özellikle otonom gurupların evlerine baskınlar bugün de devam ediyor. Kamp alanına düzenlenen polis baskınında da tek tek fotoğraflar alınarak kimlikler tespiti yapılıyor.

DÜNDEN BU YANA ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

Dün ve önceki gün, gün boyu ve akşamları protestolar devam etti. Polisin müdahale ettiği dünkü gösterilerde çok sayıda G20 karşıtı yaralandı ve gözaltına alındı. Acil durumlar için oluşturulan avukatlar grubunun (Anwaltliche Notdienst AND) paylaştığı bilgilere göre 400 kişi gözaltına alındı. Gece boyu devam eden çatışmalarda 193 polis de yaralandı.  

POLİS ORDUDAN YARDIM İSTEDİ

"Son iki günde kontrolü kaybettik" diyen Alman polisi eylemleri bastırmak için ordudan yardım istedi. Özel kuvvetlerden destek alan polis, protestoların yaşandığı bölgede "gerekirse her eve girileceğini" açıkladı.

Ayrıca polis, sosyal medya hesabı kullanıcılarından ve olay yerinde bulunan kişilerden görüntü almamalarını ve paylaşmamalarını istedi.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found