Cumartesi, Temmuz 21, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Tutsaklar: Yırtıp atarız!

 

Tutsaklar: Yırtıp atarız!

 

 

Binlerce siyasi tutsak adına açıklama yapan Deniz Kaya, tek tip elbiseyi yırtıp atacaklarını belirterek, “Hiçbir şart altında AKP-MHP faşizminin bize dayattığı teslimiyeti kabul etmeyecek ve sonuna kadar direnmeye esas alacağız” dedi.

Özgür Politika / 23 Ağustos 2017

 

Türk cezaevlerindeki PAJK ve PKK’li tutsaklar, tek tip elbise uygulamasını reddettiklerini ve dayatmalara karşı direneceklerini duyurdu.

Tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, zindanda olan her insanın ‘devletin güvencesi’ altında olmadığını, uygulanan işkence, izolasyon, baskı ve katliamlardan bildiklerini ama hiçbir zaman AKP iktidarı döneminde olduğu kadar bu denli ahlaksızlığa tanık olmadıklarını söyledi. 

Öcalan’a uygulanan tecridin hiçbir zaman bu düzeyde pervasız bir biçimde, bir çürütme, yok etme politikasına dönüşmediğine” işaret eden Kaya, şöyle devam etti: “Dayatılan ‘Ya teslimiyet ya da seni tüm toplumdan tecrit edeceğiz’ işkencesidir. Kürt Halk Önderi bu politikaya direnişle yanıt verdi. Bu direniş, mücadele tarzı ve eylemsel tavır bizim de tavrımızdır. Hiçbir şart altında AKP-MHP faşizminin bize dayattığı teslimiyeti kabul etmeyecek ve sonuna kadar direnmeye esas alacağız. Bizim eylemsel duruşumuzun merkezinde elbette ki önderliğimizin, halkımızın özgürlüğü vardır. Bunun için dün olduğu gibi bugün de biz PKK’li ve PAJK’lı tutsakların hiçbir eylemden kaçınmayacağını, tüm açıklığı ile belirtmek istiyoruz.” 

 

Onursuzluğu kabul etmeyeceğiz

Öcalan ve kendilerine dayatılan hiçbir onursuzluğu kabul etmeyeceklerini belirten Kaya, “AKP-MHP faşizminin dayattığı tek tip elbise, çıplak arama, nizami biçimde sayım verme, kimlik üzerinde taşıma, kelepçeli muayene olmak vb. çoğaltacağımız uygulamalar karşısında, sonuna kadar direneceğiz. Özellikle son dönemlerde cezaevindeki PAJK’lı kadın yoldaşlarımıza dönük işkence, taciz, çıplak arama dayatmaları ayyuka çıkmış durumdadır. Mazlum, Kemal, Hayri, Sakine ve Ferhat nasıl direndiyse bugün de aynı tarzda direneceğiz” dedi.

 

Zengin eylemlerle cevap

Direniş denince akla ilk ölüm orucu ve süresiz açlık grevlerin gelmemesi gerektiğini kaydeden Kaya, şunları ifade etti: “Verilen tek tip elbiseyi kabul etmeyip kendilerine vermek, zorla verildiğinde yırtıp atmak da bir eylemdir. Zengin bir eylem dilinin sahibi olmalıyız. Slogan atma, kapı, mazgal vurma, idarelerin işlerini zorlaştırma, ‘Eğer tek tip giymezseniz sizi görüşe, şuraya buraya çıkarmayız’ türü yaklaşımlar dayatılırsa o alanları protesto ederek çıkmamak da bir eylemdir.” 

 

 AMED

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found