Cumartesi, Haziran 23, 2018

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Osman Baydemir: Faşizme karşı birleşmezsek ülke mezarlığa döner

 

Osman Baydemir: Faşizme karşı birleşmezsek ülke mezarlığa döner

 

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Hatun Tuğluk'un cenazesine yapılan ırkçı saldırının tüm insanlığa yapılmış olduğunu söyledi. Valinin saldırı için 'sataşma' demesinin suç ortaklığı olduğunu vurgulayan Baydemir, şu çağrıda bulundu: Tüm demokrasi güçlerine sözümüz: Faşizme karşı ortaklaşmazsak ülke mezarlığa dönüşür. Dün akşam bir dönüm noktası olmak zorunda.

 
cumhuriyet.com.tr
14 Eylül 2017 Perşembe, 13:3
 

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaptıkları toplantının Ankara Valisi’nin yaptığı açıklamaya bir yanıt olduğunu belirten Baydemir’in konuşmasında şu başlıklar öne çıktı:

SALDIRI ÖRGÜTLÜ

Dün faşist, ırkçı saldırıların en iğrencine tanıklık ettik. Hatun annemizin cenazesi vardığında önceden örgütlenmiş bir faşist güruhun saldırısına uğradık. Saldırı 1,5 saat kesintisiz sürdü.

CENAZEYİ ÇIKARMAK İÇİN TRAKTÖR GETİRMİŞLERDİ

Valilik “sataşma” diyor; bu utanmazlıktır, suça ortaklıktır. Traktör getirmişlerdi, cenazeyi mezardan çıkarıp parçalamak için! Yaşananlar bu güruhun ilk saldırısı değildi; Sivas’ın, Maraş’ın, 6-7 Eylül’ün, Dersim’in, Şeyh Said kıyamının,1915’in tezahürüydü.

BİR DÖNÜM NOKTASI OLMAK ZORUNDA

Tüm demokrasi güçlerine sözümüz: Faşizme karşı ortaklaşmazsak ülke mezarlığa dönüşür. Dün akşam bir dönüm noktası olmak zorunda. (Duvar)

 

Cenazeye ırkçı saldırıya Kılıçdaroğlu’dan ilk yorum

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldırı... Cenaze mezardan çıkarıldı

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found