Cumartesi, Şubat 23, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Efrîn'de halkın mesajı net: Sonuna kadar direneceğiz

 

Efrîn'de halkın mesajı net: Sonuna kadar direneceğiz

 

Türk devleti ve ona bağlı çetelerin işgal girişimine karşı alanlara akan yüzbine yakın Efrînli'nin mesajı net: Tek bir kişi bile kalsak direneceğiz.

 

ANF / EFRÎN

Pazar, 4 Şub 2018, 13:27

Eylemde Suriye iç savaşının başlangıç sloganına anıştırmada bulunularak, "El şaab yûrîd, iskad nizam Erdoğan" sloganının atılması dikkat çekti.

Efrin'de yüzbine yakın yurttaş, Türk devleti ve DAİŞ ile El Nusra devşirmesi çetelerin Efrîn'e başlattığı saldırıları protesto etmek için bugün kent merkezinde görkemli bir yürüyüş düzenledi. “Halkın iradesiyle Türk devleti ve çetelerinin Efrin’i işgal saldırılarını yeneceğiz” şiarıyla düzenlenen yürüyüşte YPG/YPG, Demokratik Suriye Güçleri (QSD), PYD, TEV-DEM bayrakları açan halk, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile Türk devleti ve çetelerine karşı fedai eylem düzenleyen YPJ savaşçısı Avesta Xabur'un dev posterlerini taşıdı.

'HALK ERDOĞAN NİZAMINI YIKACAK'

Eylemde sık sık "Bijî Berxwedana YPG/YPJ", "Bijî berxwedana Efrînê", "Bijî Serok Apo", "İntikam", "Türk devleti ve çeteleri halkın direnişi karşısında yenilecek" ve "El şaab yûrîd, iskad nizam Erdoğan (Halk, Erdoğan'ın nizamını yıkacak)" sloganları atıldı. Newroz Kavşağı'ndan Dersim Hastanesi'ne kadar yapılan görkemli yürüyüşünde ardından TEV-DEM Koordinasyonu adına konuşan Bedran Çiya Kurd, Efrin halkın ve QSD'nin direnişini selamladı.

 

Yürüyüşün görüntüleri:

TÜRK DEVLETİ, DAİŞ VE EL NUSRA KOL KOLA

Türk devletinin Kürt halkının iradesini hedeflediğini belirten Bedran Çiya Kurd, daha önce DAİŞ ve El Nusra gibi El Kaide bağlantılı çeteler eliyle yapılan saldırıların bugün bizzat Türk devleti ve ordusu tarafından bu çetelerin artıklarıyla kol kola yapıldığını kaydetti. Bedran Çiya Kurd, "Nasıl ki bu çetelere karşı direndiysek, Erdoğan'a karşı da direneceğiz. Erdoğan sadece Kürt halkını hedef almıyor, bütün Suriye halklarını hedef alıyor. Yıllardır Suriye'de akan kan, yaşanan yıkım ve talan bunun şahididir" dedi.

KARARIMIZ DİRENİŞTİR

Erdoğan faşizminin Kuzey Kürdistan'da yaptığı katliamları hatırlatan Bedran Çiya Kurd, "Onlar yetmedi, İran ve Irak ile anlaşarak Güney Kürdistan'a saldırdı. Şimdi de yıllardır Rojava'ya yaptığı saldırıları Efrîn'le sürdürüyor. Peki soruyorum sizlere, bunlara karşı sessiz mi kalacağız? Hayır. Asla! Bir kişi bile kalsak bu toprakları üzerinde direneceğiz. Ya hep birlikte bu topraklar üzerinde özgürce yaşayacağız. Ya da direnerek onur sahibi insanlar olarak hep birlikte öleceğiz. Tek bir şeyden eminiz o da teslimiyeti asla kabul etmeyeceğimizdir" diye kaydetti.

'SESSİZ KALMAK ORTAK OLMAKTIR'

Rusya, DAİŞ karşıtı uluslararası koalisyon ve Birleşmiş Milletler'e (BM) de seslenen Bedran Çiya Kurd, "Bu saldırılar hepinizin gözü önünde oluyor. Bu bir işgaldir. Onlarca sivil insan katledildi. Suriye savaşının başından beri burada Türk devleti ile sınırdaşız. Bizden tek bir kurşun o tarafa girmiş değil. Ama bugün bir işgalle karşı karşıyayız. Bu işgale sessiz kalmanız ortak olmanız anlamına geliyor" ifadelerinde bulundu.

Bedran Çiya Kurd'un konuşmasının ardından Arap ve Ermeni halkları ile Kongreya Star adına da yapılan konuşmalarda, Efrîn halkının direneceğiz vurgulandı.

-----------------------------------

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found