Cumartesi, Şubat 23, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

DTK: Özyönetim direnişçilerini anıyoruz

 

DTK: Özyönetim direnişçilerini anıyoruz

 

 

 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Cizîr’de (Cizre) sokağa çıkma yasağı sürecinde 300’e yakın insanın yaşamını yitirdiği saldırıların ikinci dönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle denildi:

“AKP-MHP’nin, Kürt düşmanlığı üzerinden oluşturdukları milliyetçi-ırkçı ittifakın Kürt halkına yönelik gerçekleştirdiği her cepheden saldırılar aralıksız sürdürülmektedir. İki yıl önce, Kürt halkının en meşru hakkı ve en demokratik talebi olan kendi kendini yerinden yönetme arzusu ve bu yöndeki öz yönetim direnişlerine karşı büyük saldırılar gerçekleştirildi. Sur, Cizre, Nusaybin, Şırnak, İdil ve diğer Kürt il ve ilçelerindeki direnişler sonrasında, Kürt şehirleri yakılıp yıkılarak ve çoğu kadın ve çocuk yüzlerce sivil Kürt katledildi.

Gerçekleştirilen bu katliamlarla Kürt halkının ulusal ve demokratik talepleri ve mücadelesi bastırılmak, tasfiye edilmek istendi. Cizre’de bodrumlarda 300’e yakın sivil Kürt acımasız bir biçimde tanklarla bombalanarak, yakılarak katledildi.

Bugün, Cizre katliamının ikinci yıldönümü. Katliamın ikinci yıldönümünde, Mehmet Tunç ve Asya Yüksel’in şahsında bütün özyönetim direnişçilerini saygıyla anıyor, onların direngen ve kahramanca mücadelelerinin bütün bir yaşam boyunca bizlerin ilham kaynağımız olduğunu büyük bir bağlılıkla ifade ediyoruz.”

HABER MERKEZİ

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found