Cumartesi, Şubat 23, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Efrinli kadınlar: Buradayız, zafer bizimdir

 

Efrinli kadınlar: Buradayız, zafer bizimdir

 
 

EFRİN – Efrin’de on binlerce kadın işgal saldırılarına karşı alanlara çıktı.

Efrin’de yaşayan on binlerce kadın, işgalci Türk devletinin yaşam alanlarına yönelik barbarca saldırılarına karşı alanlara çıktı. Kongreya Star öncülüğünde “Dünya kadınları Efrin için başkaldırın” sloganıyla organize edilen yürüyüş, on binlerce kadının katılımıyla Newroz Meydanı’ndan başladı. Kentte bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşte, zeytin dalları, YPJ bayrakları ve işgalci güçlere karşı fedai eylem gerçekleştiren Avesta Xabur’un resimleri taşındı. Üzerinde “Erdoğan, kadın ve çocuk katilidir”, “Kadın direnişi tarih direnişidir” ve “Kadına yönelik saldırı yaşam değerlerine yönelik saldırıdır” yazılı pankartların da taşındığı yürüyüşte, sık sık “Jin, Jiyan, Azadi”, “Biji Serok APO” ve “Biji Berxwedana Efrin” sloganları atıldı.

Yapılan bombardımanlar ve top sesleri altında devam eden yürüyüş Dersim Hastanesi önündeki meydanda son buldu. Burada özgürlük mücadelesinde şehit düşenler anısına durulan saygı duruşunun ardından Kuzey Suriye Demokratik Federasyon Meclisi Eşbaşkanı Hediye Yusıf konuştu. Annelerin çocuklarını Efrin direnişine feda ettiğini belirten Hediye Yusıf, “Savaşçıların direnişi sayesinde işgalcilerin Efrin’e yönelik saldırıları kırılıyor. Efrin’deki direnişimiz sonuna kadar devam edecek” şeklinde konuştu.

Eylem, atılan sloganlarla son buldu.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found