Cumartesi, Ocak 19, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

SACP: Efrîn’deki soykırım saldırıları durdurulsun

 

SACP:  Efrîn’deki soykırım saldırıları durdurulsun

 

Güney Afrika Komünist Partisi (SACP), Türk ordusu ve paralı askeri çetelerinin Efrîn’deki katliamlarını sert bir dille kınadıklarını duyurdu.

 

ANF / JOHANNESBOURG

Salı, 6 Mar 2018, 17:11

SACP tarafından yayınlanan açıklamada, paralı ‘cihatçı askerler’ ile El Kaide çeteleriyle birlikte Efrîn’e düzenlenen soykırım saldırılarının olduğu işgal hareketinin bölgedeki toprak egemenliğine aykırı olduğu vurgulandı.

Efrîn’e yönelik Türk işgalinin ve halka yönelik soykırım saldırılarının sert bir dille mahkum edildiği açıklamada, Türkiye’nin saldırıları sonlandırması ve uluslararası hukuka aykırı bu savaşı durdurması çağrısı yapıldı.

Erdoğan’ın bizzat onayladığı bu saldırıların binlerce kadın ve çocuğun da aralarında olduğu sivillere zarar verdiği belirtilen açıklamada, tüm bu saldırıların Alman, İngiliz ve Amerikan üstün teknoloji silahlarıyla yapıldığı kaydedildi.

Türkiye’nin saldırılarının Suriye’deki yabancı etkisinin azalmaya başladığı bir dönemde geldiği dile getirilen açıklamada, bu değişimde Kürt halkının katkısının olduğuna dikkat çekildi. Türkiye’nin bölgede üstünlük kurmayı amaçlayan ve Ankara’daki yönetici sınıfının ekonomik çıkarlarını gözeten doktrinini gizleyemeyeceği ifade edilen SACP açıklamasında, saldırıların devamının uluslararası emperyalist güçler ve Ortadoğu’daki uşaklarına hizmet ettiği gerçeğine işaret edildi.

Güney Afrika hükümetine de çağrı yapılan SACP açıklamasında, katliamları sonlandırmak amacıyla üzerine düşen görevi yerine getirmesi; Güney Afrika halkının ise Türkiye’nin bu insanlığa karşı suçuna karşı uluslararası tepki hareketine katılması çağrısı yapıldı.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found