Cumartesi, Ocak 19, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Efrînlilerden BM’ye: Yalan söylemeyi bırakıp sivil katliamları durdur

 

Efrînlilerden BM’ye: Yalan söylemeyi bırakıp sivil katliamları durdur

 
 

SÎMAF XELÎL – XANDÎ ELO

EFRÎN – BM’nin “YPG Efrîn’den sivillerin çıkmasını engelliyor” iddialarına sert tepki gösteren Efrînli yurttaşlar, kendi çocukları olan YPG ve YPJ savaşçıları ile birlikte kenti sonuna kadar koruyacaklarını vurgulayarak, “Birleşmiş Milletler yalan söylemeyi bırakıp sivil katliamlarını durdursun” mesajını verdi.

Hesen Şêxo

İşgalci Türk devleti ve bağlı terör gruplarının Efrîn’e yönelik işgal girişimi 47’nci gününde şiddetini artırarak devam ederken, saldırılarda yüzlerce sivil katledildi ve yüzlercesi de yaralandı. Türk devletinin hava ve karadan ağır bombardımanda bulunduğu Efrîn’de siviller ise, büyük bir irade ile topraklarını terk etmiyor. Türk devletinin Efrîn’deki katliamlarını görmezden gelen Birleşmiş Milletler (BM) yetkilileri hazırladığı raporunda “YPG Efrîn’den sivillerin çıkmasını engelliyor” iddiasında bulundu.

Silêman Zain

Birleşmiş Milletlerin bu iddiasına tepki gösteren Efrînli yurttaşlar, her ne olursa olsun topraklarını terk etmeyeceklerini ve savaşçılar ile birlikte direneceklerini vurguladı.

‘BM’nin iddiaları yalandır’

İşgalci Türk devletinin barbarca saldırılar ile gerçekleştirdiği işgal girişimine karşı sonuna kadar direneceklerini belirten Silêman Îbrahîm isimli yurttaş, “Bir yerlere göç edip topraklarımızın işgal edilmesine izin vermeyeceğiz. Birleşmiş Milletlerin iddiaları tamamen yalandır” dedi. BM’nin iddialarının aksine kendilerinin YPG ve YPJ savaşçılarını yalnız bırakmayarak onlarla beraber direndiklerini belirten Hesen Şêxo ise, “Topraklarımızı işgalcilere teslim edecek değiliz” vurgusunda bulundu.

Amina Said

‘BM yalan söylemeyi bırakıp katliamları durdursun’

BM’nin raporunun gerçek dışı olduğunu ve işgalci Türk devletinin barbarca saldırılarına hizmet ettiğini vurgulayan Silêman Zên ise, “Birleşmiş Milletler Efrîn’deki sivil katliamlarını durdurmak yerine bizleri koruyan savaşçılar hakkında yalan söylüyor” dedi. YPG ve YPJ savaşçılarının kendi çocuklarını olduğunu vurgulayan Emîne Seîd ise, hiçbir yere göç etme niyetlerinin olmadığını söyledi.

Birleşmiş Milletlerin iddiasına sert tepki gösteren Rifeet Heyder ise, “Efrîn bizim memleketimiz, toprağımız. Buraları terk etmeye niyetimiz yok” dedi.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found