Cumartesi, Ocak 19, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

YPG'den Rusya'ya çağrı

 

YPG'den Rusya'ya çağrı

 

YPG Genel Komutanlığı, Rusya’nın hava sahasını Türk devletine hava sahasını açarak katliamların yaşanmasına, köy ve şehirlerin yıkılmasına neden olan bu kararından vazgeçmesi çağrısı yaptı.

 

ANF / HABER MERKEZİ

Çarşamba, 7 Mar 2018, 07:41

YPG Genel Komutanlığı, Rusyanın hava sahasının açılmasıyla Türk devletinin Efrin halkına dönük soykırım saldırılarını devreye koyduğuna dikkat çekerek, hava sahasını kapatma çağırısı yaptı. Komutanlık, Rusya halkına da kendi hükümetlerine baskı kurarak, bu katliama ortak olmaktan vazgeçirmeleri çağrısı yaptı.

Komutanlık açıklamasında şunlar belirtildi:

”47 gündür işgalci Türk devleti kendisine bağlı DAİŞ, El-Nusra gibi çete örgütleriyle birlikte, her türlü silahı kullanarak Efrîn’e saldırı gerçekleştiriyor.

Bilindiği gibi Efrîn hava sahası Rusya’nın kontrolündedir. Eğer Rusya Efrîn hava sahasını Türk devletine açmamış olsaydı, Türk uçakları Suriye geçemeyecek ve Efrin’e hava saldırısı gerçekleştiremeyecekti.

Şimdi artıkça net olarak ortaya çıkmıştır ki, Rusya hava sahasını açmakla Türk devletinin Efrîn’de gerçekleştirdiği katliamlara ortak olmuştur. Rusya’nın bu turumu Efrîn’deki siyasi irade ve YPG’yi kendi çıkarları temelinde denetime alma amacından ileri gelmiştir. Bunda da Suriye halklarının hiçbir çıkarı yoktur.

Rusya Türk devleti ile kurduğu bu ittifakla, Efrin’de katliam ve jenosit uygulanmasında, halkın göç ettirilmesinde Türk devletine ortaklık etmektedir.

Biz YPG Genel Komutanlığı olarak, Rusya’ya, Türk devletine yol açan, katliamların yaşanmasına, köy ve şehirlerin yıkılmasına neden olan bu kararından vazgeçmesi çağrısı yapıyoruz. Aynı şekilde Rusya halkına da, kendilerine hiçbir çıkar getirmeyen bu karardan geri dönmesi için kendi hükümetlerine baskı yapma çağrısı yapıyoruz. Rusya halkı kendi hükümetinden bu saldırılardan bir an önce geri adım atma çağrısı yapmasını bekliyoruz.”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found