Cumartesi, Ocak 19, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

QSD savaşın son 24 saatinin bilançosunu açıkladı (13.03.2018)

 

QSD: Efrîn’de son 24 saatte en az 30 çete üyesi öldürüldü

 

EFRÎN – Efrîn’deki savaşın son 24 saatlik bilançosunu açıklayan QSD Basın Merkezi, bölgede devam eden şiddetli çatışmalarda en az 30 çete üyesinin öldürüldüğünü duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi, işgalci Türk devleti ve bağlı terör gruplarının Efrîn’e yönelik işgal girişimi karşısında sergilenen Çağın Direnişi’nin son 24 saatlik savaş bilançosunu açıkladı. Türk devleti ve bağlı terör gruplarının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı ateşkes kararına rağmen Efrîn’e yönelik barbarca saldırılarını sürdürdüğünün belirtildiği açıklamada, QSD güçlerinin katliam tehditleri karşısında halkları korumak için öz savunma direnişinde bulunmak zorunda kaldığı vurgulandı. Bilanço açıklaması şu şekilde:

Efrîn kent merkezi

İşgalci Türk devletine ait savaş uçaklarının Efrîn’in mahallelerine yönelik bombardımanları devam etti. Dün yapılan bombardıman Avrîn Hastanesi Çocuk poliklinikliği hedef alındı.

Cindirêsê

Cindirêsê cephesinde Satiya köyü başta olmak üzere cephedeki tüm köylerde güçlerimiz ile işgalci Türk devleti ve bağlı terör grupları arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. İşgalci ordu ve çeteleri ayrıca ellerindeki tüm ağır silahlarla bölgeye yönelik bombardımanları sürdürdü.

Bilbilê

Bilbilê ilçesine bağlı tüm köylerde işgalci ordu ve bağlı çeteleri ile güçlerimiz arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Yaşanan çatışmaların yanı sıra işgalci ordu savaş uçaklar ile bölgeyi bombaladı. Bêlê köyüne yönelik yoğun bombardıman gerçekleştirildi. Bu cephede dün yaşanan çatışmalarda en az 19 çete üyesi öldürüldü.

Şiyê 

Dünden bu yana Mişkê, Mixara ve Çeqmaqa köylerinde güçlerimiz ve işgalci ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşanmaktadır. Burada yaşanan çatışmalarda en az 11 çetenin öldürüldüğü tespit edilmiştir. Bu köyler işgalci ordu ve çeteleri tarafından savaş uçakları ve ağır silahlarla bombalandı.”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found