Cumartesi, Şubat 23, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Barin’in annesi: Kızıma yaptıklarını asla unutmayacağım

 

Barin’in annesi: Kızıma yaptıklarını asla unutmayacağım

 

Fransa kamu radyosu “Franceinfo”, Efrîn direnişinde vahşice katledilen ve cenazesine işkence yapılan YPJ savaşçısı Barin’in ailesi ile görüştü.

 

ANF / HABER MERKEZİ

Çarşamba, 4 Nis 2018, 14:39

Franceinfo radyosu, Barin’in annesinin “Kızıma yaptıklarını asla unutmayacağım” sözlerini başlığına taşıdı. Radyo, 23 yaşındaki savaşçının bedenine yapılan işkenceyi hatırlatarak, Barin için “Kürt trajedisinin sembolü” tanımını yaptı.

Radyo, Kobanê’de Barin’in aile bireyleri ile görüştü. Barin’in büyük bir portresinin Kobanê sokaklarında asılı olduğuna dikkat çeken Fransız kamu radyosu, “Ailesi, Barin’in parçalanmış ve kan içindeki dayanılmaz görüntüleri yüzündeki bu gülüşle hatırlanmasını istiyor” dedi.

Barin’in babası Mustafa şu ifadeleri kullanıyor: “Erdoğan, bölgedeki tüm cihatçıları eğitti ve bizimle savaşmak için Efrîn’e önderdi. Bunlar ne ahlakı ne de insanlığı olmayan canavarlardır. Videoyu (Kızının sosyal ağlarda paylaşılan görüntüleri) gördüğümde, hemen cihatçılar olduğunu anladım: Aynı tarz, aynı uzun saçlar, aynı kelimeler. Daiş’ten hiçbir farkları yok”

Franceinfo, Barin’in anısının Kürdistan’ın her yerinde selamlandığını belirtirken, annesi Zara’nın sözlerine şöyle yer veriyor: “Barin cesur ve iyi biriydi, arkadaşları ona hayrandı. Kürt halkının hizmetindeydi ve bu dava için ölmeye hazırdı. Daiş’e karşı Kobanê savaşına katılmıştı ve Türk güçlerini Efrîn’den çıkarmak istiyordu. Kızıma yaptıklarını asla unutmayacağım: Ölümüne hazırlıklıydım ama böylesine değil.”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found