Cumartesi, Şubat 23, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

‘Tutuklasalar da, katletseler de irademizden asla geri adım atmayacağız’

 

‘Tutuklasalar da, katletseler de irademizden asla geri adım atmayacağız’

 

MA / 18:53 30 Mayıs 2018

 

HABER MERKEZİ – HDP’nin seçim çalışmaları kapsamında milletvekili adayları bugün de kapı kapı, köy köy dolaştı. 

 
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) milletvekili adayları bugün de başta Serhat’taki kentler olmak üzere birçok merkezde kapı kapı dolaşarak halka 24 Haziran’ın önemini anlattı. Adayalar gittikleri her yerde halkın taleplerini dinledi. 
 
VAN
 
HDP Van İl Örgütü, 24 Haziran'da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Bahçesaray ilçesinde aday tanıtımı gerçekleştirirken, Çatak İlçesinde ise seçim bürosu açılışı ve aday tanıtımı yaptı. İlk olarak Bahçesaray ilçesine geçen Van adayları ve partililer ilçe binasında halkla bir araya gelerek adaylarını tanıttı. 
 
TAYİP TEMEL: FEQİYÊ TEYRAN'IN MEMLEKETİ DEMOKRASİDEN YANADIR
 
Aday tanıtımında konuşan HDP Van Milletvekili adayı Tayip Temel, “Biliyoruz ki her zaman Bahçesaray ilçesinin kalbi demokrasiden yanadır. Bu Feqiyê Teyran’ın mekânıdır. Ondan kaynaklı Feqiyê Teyran’ın torunları iradelerine sahip çıkacaktır, bizi tutuklasalar da, katletseler de, inkar etseler de, eş başkanlarımızı rehin alsalar da, bizler kendi irademizden asla geri adım atmayacağız." dedi. Konuşmanın ardından İlçe merkezinde esnaflarla bir araya gelen aday ve partililer bildiri dağıtarak oradan ayrıldı. Ardından Çatak ilçesine geçen partilileri, onlarca Çataklı yurttaş konvoylarla ilçe girişinde bulunan Kanispi’de halaylarla karşıladı. Kanispi’den ilçe merkezini turlayan konvoy ardından büro açılışı yapıldı.
 
GÜRPINAR
 
HDP Gürpınar ilçe Eşbaşkanı Sinem Malal ve beraberindeki partililer, ilçeye bağlı Doluçıkın (Kilisê), Arındı (Sel) ve Murataldı (Şüşnemerg) mahallelerinde seçim çalışmalarını yürüttü.  Partililer 24 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek sandık taşınan mahalleler olmasından ötürü halkın sandıklara gitmesinin önemine dikkat çekti. Mahalleliler ise ne olursa olsun sandık taşındığı mahalleye gidip oy kullanacaklarına vurgu yaptı. 
 
BAŞKALE
 
HDP Van İl Yöneticileri de ilçeye bağlı Hespistan, Hereke ve Melkava mahallerinde halkla bir araya geldi. HDP ve İl ve İlçe Örgütleri, halka seçimler hakkında bilgi verdi.
 
TUŞBA
 
HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe de Tuşba ilçesine bağlı köyleri gezdi. Buralarda düzenlenen halk toplantılarına katılan Özgökçe, 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek tüm halkı HDP etrafında kenetlenmeye ve sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.
 
İPEKYOLU
 
İpekyolu İlçesinde ise Kevenli seçim bürosunun açılışı yapıldı. Açılış nedeniyle büro önüne toplanan kitle halaylar çekerek “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.
 
URFA
 
HDP Urfa milletvekili adayları ve il örgütü Hilvan ilçesinde büyük bir kitle ile seçim bürosu açtı. İlçede gezen HDP'liler, ilçenin tamamı tarafından zafer işaretleri ile selamlandı. Hilvan ilçe girişinde karşılanan Urfa adayları Nusrettin Maçin, Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, Meral Balter, Yusuf Yetim, Şerif Bendaş, İsmail Telli, Roza Yazmacı, Bışar Tüysüz kalabalık bir grup eşliğinde seçim bürosunun önüne geldi. Genç, yaşlı, çocuk demeden oluşturulan uzun halayların ardından seçim bürosu açılışı yapıldı.  
 
Şerif Bendaş, 17 yıllık iktidarının artık sonunun geldiğini söyleyerek, “7 Haziran ruhu ile 24 Haziran’a gidiyoruz.” dedi. Ömer Öcalan da Hilvan ilçesinin Kürt mücadelesindeki önemine değindi. İlçenin “talebe” ilçesi olarak bilindiğini söyleyen Öcalan, "Bu hareketin tohumları yıllar önce buradan atıldı.” diye konuştu. 
 
Daha sonra esnafı gezen adaylar halkın taleplerini dinledi. En çok ekonomiden ve Efrin’e müdahaleye değinen esnaflar, oylarını bu sefer HDP’ye vereceğini söyledi. Yol üzerinde bulunan AKP seçim bürosuna da uğrayan adaylar bürodakileri selamlayarak, “Sizleri de HDP’ye bekleriz” dedi. Daha sonra da CHP bürosu ziyaret edildi. HDP'liler, esnaf ziyaretinin ardından Siverek ilçesine geçti.
 
DİYARBAKIR 
 
HDP Diyarbakır il ve ilçe örgütleri de çalışmalar kapsamında sokağa çıkma yasağı ve kentsel dönüşümün olduğu tarihi Sur’da ilk seçim bürosunun açılışını yaptı. Açılışa HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Diyarbakır Milletvekili Adayı Remziye Tosun, il ve ilçe örgütü yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. İsmet İnönü Caddesinde bir araya gelen Surlular müzik eşliğinde halay çekti. Sur’u selamlayarak konuşmasına başlayan Remziye Tosun, Sur’da direnişinin devam ettiğini dile getirdi. Tosun, Sur’un insansızlaştırma, iradesiz kılınmaya karşı direndiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Kimse Sur’un düştüğünü zannetmesin, Sur kaledir, HDP’nin kalesidir ve direnmeye devam ediyor. Sonunda kazanan Sur olacaktır.”
 
Ziya Pir de, Türkiye halklarının 24 Haziran günü karanlığın tahakkümüne karşı aydınlık talebi için sandık başına gideceğini ifade etti. Konuşmaların ardından zılgıtlar eşliğinde büronun açılış kurdelesi Tosun ve Pir tarafından kesildi. Surlu gençler Tosun ile toplu fotoğraf çekti. 
 
BATMAN
 
HDP Batman'da aralıksız seçim çalışmalarına gün boyu devam etti. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte HDP Batman İl Örgütü binasında bir araya gelen vekil adayları günlük planlamalarını çıkartarak köy köy, sokak sokak gezerek çalışmalarını sürdürdü. 
 
Adaylardan Ayşe Acar Başaran ve Şükrü Baytar Gercüş köylerinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Köylerde HDP'nin Kürtçe ve Türkçe bildirileri ve cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın fotoğraflarının kartpostalları yurttaşlara dağıtılırken özelikle çocuklar HDP heyetine yoğun ilgi gösterdi. Başaran, çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek "Bizler HDP bizler meclise" slogan attı. Gidilen her köyde çocuklar ve kadınlar ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. HDP üçüncü sıra adayı Dr. Necdet İpekyüz ise Batman Merkez'de bulunan Aydınlıkevler semt pazarında Barış Anneleri, Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivistleri ve partililerle bildiri dağıttı. Semt pazarında bildiriler dağıtımında yurttaşlar ile sohbet eden İpekyüz'e ilgi yoğun olurken yurttaşlar sık sık "Beş vekil çıkaracağız" diye karşılık verdi. 
 
ESNAFTAN HDP'Lİ ADAYLARA: DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ DA NEDİR, BİZİM İÇİN VARLIK YOKLUK MESELESİDİR
İZMİR
 
HDP İzmir İl Örgütü de 24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdürdü. Kentin birçok ilçesinde devam eden çalışmalarda HDP adayları halkla bir araya gelirken, HDP'lilerle yurttaşlar arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. 
 
Bornova İlçesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan HDP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları Murat Çepni, Orhan Ayhan ve Cemile Aydın, yurttaşlara seçimlerde HDP'yi desteklemeleri çağrısında bulundu. Sevgi ile karşılanan adaylara yurttaşlar sonuna kadar destek vereceklerini dile getirdi. Bornova ilçesi Naldöken Mahallesi'nde esnaf ziyareti sırasında HDP Adayı Murat Çepni'nin destek istediği bir esnaf, HDP'lilere "Desteğinizi bekliyoruz da nedir. Bu bizim için varlık yokluk meselesidir. Var mıyız yok muyuz. Her zaman" diye cevap verdi. 
 
Esnaf ziyaretlerinin ardından adaylar Naldöken seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Burada konuşan Cemile Aydın, her türlü baskı uygulamasına son vermek için yola çıktıklarını belirterek, "Biz dilimiz için, barış için, özgürlük için mücadele veriyoruz. Bu mücadele kutsal bir mücadeledir" dedi. Ardından konuşan Çepni de, HDP'nin bütün acı çekenlerin, parmağına diken batanların yan yana geldiği bir parti olduğunu belirtti. 
 
HDP 2. Bölge Milletvekili adayları Serpil Kemalbay, Mehmet Aker ve İdil Uğurlu da, Konak ilçesi Alsancak semtinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Adaylar esnaf ziyaretlerinde seçmene sandıklara sahip çıkmaları çağrısında bulundu. 
 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found