Çarşamba, Nisan 24, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO

 

1 Mayıs'ın doğuşu - Dayanışma Tv

 

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Erdoğan’ın Osmanlı çetesi Almanya’da yasaklandı

Erdoğan’ın Osmanlı çetesi Almanya’da yasaklandı

 

Almanya İçişleri Bakanlığı, organize suçlarla gündeme gelen Türk hükümetine yakın Almanyalı Osmanlılar çetesini yasakladı. Çetenin bireyler ve kamu açısından “ağır tehdit” oluşturduğu belirtildi.

 

ANF / BERLİN

Salı, 10 Tem 2018, 10:50

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer,  dernek adı altında faaliyet yürüten Türk devleti bağlantılı çete yapılanması "Almanyalı Osmanlılar" (Osmanen Germania) ve bağlı tüm grupların “her türlü faaliyetlerini” yasakladıklarını açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan İçişleri Bakanı, sözkonusu çetenin insanların canı, malı, özgürlüğü ile genel olarak kamu güvenliği için "ağır tehdit” oluşturduğunu kaydetti.

Karar, Almanya'daki dernekler yasasına dayandırıldı. Yasak kararında Almanyalı Osmanlılar’ın amacı ve faaliyetlerinin ceza yasalarını ihlal ettiği vurgulandı.

Bakanlığın açıklamasına göre çete üyelerine bu Salı günü Rheinland-Pfalz, Baden-Würrtemberg, Bavyera ve Hessen eyaletlerinde aramalar yapıldı. Bakanlık, çetenin Almanya'nın çeşitli bölgelerinde toplam 16 kentte örgütlendiği belirtildi.

Bakanlık, Mart ayında yürütülen soruşturma sonucunda çetenin yasaklandığını belirtirken, bu kararın Türkiye’de rejim değişikliği töreninden bir gün sonra açıklanması dikkat çekti.

Almanyalı Osmanlılar çetesinin "ağır suçlar işlediğini” ifade eden Bakan Seehofer, "Kim hukuk devletini reddederse, bizden hoşgörü bekleyemez” dedi.

Çete üyeleri, cinayete teşebbüs, şantaj, uyuşturucu ticareti yapmak, fuhuşa zorlamak ve özgürlüğü kısıtlamakla suçlanıyorlar. Bir süre önce Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanlığı, Almanyalı Osmanlıları AKP ve Erdoğan'a yakın çevrelerle bağlantısı olduğu açıklamıştı.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found