Pazartesi, May 20, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO


Katledilişinin 46. yıldönümünde İbrahim Kaypakkaya'yı saygı ile anıyoruz.

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Uca: Müzisyen Erkan Benli neden tedavi edilmiyor?

 

Uca: Müzisyen Erkan Benli neden tedavi edilmiyor?

 

MA / 11:18 22 Kasım 2018

 

DİYARBAKIR - HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, Nusaybin'de gözaltına alınarak tutuklanan ve vücudunda şarapnel parçaları bulunan müzisyen Erkan Benli’nin tedavi edilmemesini Meclis gündemine taşıdı. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Feleknas Uca, Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ardından tutuklanarak cezaevine konulan müzisyen Erkan Benli’nin tedavisinin cezaevi yönetimi tarafından engellenmesini Meclis gündemine taşıdı. Uca, Meclis Başkanlığı'na Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. 
 
Uca soru önergesinde, Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2016 yılında ilan edilen “sokağa çıkma yasakları” döneminde müzisyen Erkan Benli’nin yaralı olarak gözaltına alındığı ve 3 günlük gözaltı sürecinde gördüğü şiddetten dolayı sağ kolu ve parmaklarının kırıldığını aktardı. Uca, Benli’nin, çatışmalar sırasında vücuduna isabet eden şarapnel parçalarının çıkartılması ve acil bir şekilde ameliyat olması için Tokat T Tipi Cezaevi’ndeki doktorların sevk kararına rağmen cezaevi yönetimi tarafından 2 yıldır tedavisinin engellendiğini belirtti. 
  img
 
 
Uca, Bakan Gül'ün yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti: 
 
“*Erkan Benli’nin yaralı olarak tutuklandığı ve yarası açık bir şekilde cezaevine konulduğu bilgisi doğru mudur? 
 
*Tokat T Tipi Cezaevi’ndeki doktorların Erkan Benli’nin ameliyat edilmesi yönünde kararına rağmen iki yıldır tedavinin yapılmamasının yasal gerekçesi nedir? 
 
*Ağır hasta tutsakların serbest bırakılmaları ve tedavilerinin dışarıda, ailelerinden destek alarak sağlıklı koşullarda yapmalarını sağlayacak bir çalışmanız var mıdır?
 
*Son 5 yıl içerisinde tedavisi geciktiği için yaşamını yitiren tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır?”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found