Salı, Haziran 25, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO


 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Mikaîl Aslan’dan yeni albüm: Axpîn

 

Mikaîl Aslan’dan yeni albüm: Axpîn

 

Aslan'ın dokuzuncu albümü çıktı. 'Axpîn', ağırlıklı olarak Aslan'ın kendi bestelerinden oluşuyor.

 

DUVAR – Mikaîl Aslan’ın dokuzuncu albümü Axpîn (Bitek Tarla) Kalan Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Ağırlıklı olarak Aslan’ın kendi bestelerinden oluşan albüm, Cemîl Qoçgîrî prodüktörlüğünde Almanya’da kaydedildi

Üç yıllık bir sürede tamamlanan albüm, Zazaca – Kurmancca ve Türkçe eserlerden oluşuyor. Albümde Mikail Aslan, klamlarından birini Kardeş Türküler, bir tanesini ise Rojda ile seslendirdi.

Albümde Aslan’a duduk ile Suren Asaduryan, qırnata ile İmam Solmaz, Hurdy Gurdy ile müzisyen Elenore Fourniau ve tenbûr ile Cemîl Qoçgîrî gibi saz ustaları eşlik ediyor. Toplamda 11 eser içeren albümün genel konsepti ve düzenlemeleri Mikail Aslan ve Cemîl Qocgîrî’ye ait.

Sanatçının diğer albümleri ise şunlar: Agêrayîs (1999), Kîlîtê Kou (2003), Mîraz (2005), Zernkut (2008), Petag (2010), Pelgûzar (2010), Xoza (2013), Vengê Royî (2015), Axpîn (2018)

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found