Pazartesi, Haziran 24, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 PANO


 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Yarın Paris'te düzenlenecek yürüyüşe çağrı

 

Yarın Paris'te düzenlenecek yürüyüşe çağrı

 

ADHK, ADKH ve SYM, Paris şehitlerini andı, tecridi kınadı ve Leyla Güven'i selamladı. Kurumlar, 12 Ocak'ta Paris'teki yürüyüşe çağırdı.

 

ANF / HABER MERKEZİ

Cuma, 11 Oca 2019, 09:14

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK), Avrupa Demokratik Kadın Hareketi (ADKH) ve Sosyalist Gençlik Hareketi (SYM), Paris Katliamı'na ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Fransa’da Kürt ulusal hareketine mensup 3 yiğit yurtsever devrimci kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez’lerin hunharca katledilişlerinin altıncı yılında saygıyla anıyoruz" denildi.

Üç kadının Türk devleti çeteleri aracılığıyla katledildiğine dikkat çekilen açıklamada, Leyla Güven'in ve tutsakların direnişi de selamlandı, tecrit kınandı.

YÜRÜYÜŞE ÇAĞRI

Açıklamada, hem Paris'te katledilenleri anmak hem de tecride karşı ve Leyla Güven'in direnişine sahip çıkmak için 12 Ocak Cumartesi günü, Paris Gare Du Nord’da, saat 10:30’da başlayacak olan merkezi yürüyüşe katılım çağrısı yapıldı.

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found