Pazartesi, Ağustos 26, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events

 

 PANO

 

 

 

 

 Zonema de Domane ma

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Güney'de serhildan: Halk Türk askeri üssünü ateşe verdi

 

Güney'de serhildan: Halk Türk askeri üssünü ateşe verdi

 

Türk devletinin saldırılarına karşı Şeladizê halkı bölgedeki Türk askerlerinin üssünü bastı. Türk askeri üslerinin Güney Kürdistan'dan çıkmasını isteyen halk, üssü içindeki araçlarla birlikte ateşe verdi.

 

ANF / ŞELADİZÊ

Cumartesi, 26 Oca 2019, 13:54

Türk devletinin saldırılarına tepki gösteren Şeladizê halkı bölgede bulunan Sirê Askeri Üssüne doğru yürüyüşe geçti. Asayiş güçlerinin engellemelerine rağmen telleri aşan halk, askeri üssü ele geçirdi.

 

Türk askeri üssündeki seyyar çadırları da ateşe veren halk, bazı tankları da yaktı. Yine  çok sayıda araç da yakılarak imha edildi.

Türk askerleri üssü bırakarak kaçtı.

 

Türk askerleri ateş açtı: 2 kişi şehit düştü

 

Askeri üsse yönelik protesto gösterisine katılanların üzerine Türk askerlerin ateş açması sonucu 2 kişi şehit düştü. Şehit deşenlerden biri 12 yaşında bir çocuk.

 

Yerel kaynaklar, Türk devletinin Güney Kürdistan'a yönelik saldırılarını protesto eden halkın üzerine askerlerin ateş açtığını bildirdi.

Türk askerlerinin açtığı ateşte 2 kişi şehit düştü. Şehit düşenlerden birisinin 12 yaşında bir çocuk olduğu gelen haberler arasında.

 

Halkın serhildanı sırasında 9 Türk askerinin de darp edildiği bildirildi.

 
 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found