Salı, Mayıs 26, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Kılıçdaroğlu’na Ankara’da linç girişimi

 

 

Kılıçdaroğlu’na Ankara’da linç girişimi

 
Yeni Yaşam / Haber Merkezi
21 Nisan 2019

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı asker cenazesinde saldırıya uğradı.

Hakkari’deki çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu, tekme ve yumruklu saldırının arasından alandan güçlükle çıkarıldı.

Kılıçdaroğlu’nun emniyet güçleri tarafından güvenli bir eve götürüldüğü belirtildi. Kalabalığın dağılmasının beklendiği ve Kılıçdaroğlu’nun daha sonra bulunduğu yerden çıkarılacağı öğrenildi.

Tekme atıldı iddiası

NTV’nin olay yerinde bulunan muhabiri Serkan Kaya, Kılıçdaroğlu’nun cenaze alanına girdiği sırada protesto edildiğini, cenaze namazının kılınması sonrasında ise “PKK dışarı” sloganlarının atılması ile arbede çıktığını duyurdu. Kılıçdaroğlu’ya yumruğun yanı sıra tekme atanlar olduğunu da bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun olduğu evin önünde saldırganlar toplandı

Jandarma, korumalar ve polis Kılıçdaroğlu’ya yönelik saldırıyı önlemeye çalıştı. Kılıçdaroğlu, aracıyla mahallede bulunan bir eve götürüldü. Saldırganlar evin etrafından da toplandı. Kılıçdaroğlu’nun durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kılıçdaroğlu’nun saldırı sonrasında girdiği evden zırhlı araçla çıkarıldığı öğrenildi.

Valilikten açıklama

Ankara Valiliği olay sonrası yasal işlem başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada, ‘Yaşanan müessif protesto eyleminden dolayı üzüntülüyüz’ dendi

Akar Kılıçdaroğlu’na saldıran kalabalığa ‘değerli arkadaşlarım’ diyerek seslendi

Milli Savunma Bakan’ı Hulusi Akar Kılıçdaroğlu’nun saldırı sonrasında getirildiği evin önünde toplanan kalabalığa seslendi. Akar, değerli Arkadaşlarım mesajınız alındı diyerek ‘sakinleşme’ çağrısında bulundu

Hulusi Akar linç girişiminde bulunan saldırganlara böyle seslenmiş: “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz.”

HDP’den kınama

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz.

HDP
 
@HDPgenelmerkezi
 

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz.

 

CHP’li vekillerden tepki:

Mehmet Bekaroğlu: Bu saldırıdan başta içişleri Bakanı Soylu olmak üzere Genel Başkanımızı hedef gösterenler sorumludur.

Sezgin Tanrıkulu: Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya zemin hazırlayan herkesden siyaseten ve hukuken her türlü hesabını soracağız