Salı, Mayıs 26, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Gebze Nöbeti'nde ailelere polis ablukası

 

Gebze Nöbeti'nde ailelere polis ablukası

 
MA /  25 Nisan 2019
 
 
İSTANBUL- Tecride karşı açlık grevinde olan çocuklarına ses vermek amacıyla Gebze Cezaevi'nde nöbet tutuan aileler, polis ablukasına alındı. Aileler bölgeden uzaklaştırılırken gazetecilerin de görüntüleri silindi. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle çocukları açlık grevinde olan ailelerin Gebze M Tipi Kapalı Cezaevi önünde başlattıkları eylem 17’nci gününde. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gebze İlçe Örgütü’nde bir araya gelen aileler, buradan araçlarla cezaevi önüne geçmek istedi. 
 
Cezaevine yaklaşan ailelerin önü polisler tarafından kesildi. Polisler, ailelere cezaevi yakınında eylem yapmanın yasak olduğunu dağılmamaları halinde herkesin gözaltına alınacağını söyledi. 
 
AİLELER OTURMA EYLEMİ YAPTI
 
Ailelerin dağılmayacaklarını söylemeleri üzerine bir polis memuru aileye “Çocuğun kaç yıldır cezaevinde?” diye sordu. Anne, “20 yıldır cezaevinde” yanıtını verince polis, “Daha yeni mi çocuğun aklına geldi? Şimdi dağılın” diyerek aileleri tehdit etti. Bunun üzerine aileler bulundukları yerde oturma eylemi başlattı. Polisler tarafından ablukaya alınan aileler zorla araçlarına bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. 
 
GAZETECİLERİN GÖRÜNTÜLERİ SİLİNDİ
 
Polis eylemi takip edip gazetecilerin makinelerindeki fotoğraf ve görüntüleri de sildi.