Cumartesi, Ocak 18, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 

   
 
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

EMEP, ÖDP, Halkevleri ve TİP: Tek adam yönetimi, irade gasbının adıdır

 

EMEP, ÖDP, Halkevleri ve TİP: Tek adam yönetimi, irade gasbının adıdır

 

Emek Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Türkiye İşçi Partisi ve Halkevleri ortak açıklama yaparak halk iradesini gasbeden kayyumlara karşı mücadele çağrısı yaptı.

 
Evrensel / 24 Ağustos 2019

KAYYUM BELEDİYELERİ İSRAFIN BOYUTUNU GÖSTERİYOR

Önceki kayyum döneminde yapılan harcamalara dikkat çekilen açıklamada “Bir önceki kayyumlardan; Mardin’de 1 milyarı aşkın borç, Diyarbakır’da sadece makam odasına yapılan 2 milyon 127 bin 725 TL harcama, Van’daki kayyumın bıraktığı 1,5 milyar liralık borç israfa sadece 3 küçük örnektir. Bu örnekler bile belediye kaynaklarındaki israf, yağma ve rantın boyutunu göstermektedir” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suriye açmazları, pazarlıkları içerisinde boğulup kalan; yayılmacı, başarısız ve maceracı politikaları beka sorunu olarak gösteren, sınır ötesindeki ve ülkemiz içindeki Kürt halkını ‘terör ve düşman’ kavramlarıyla özdeşleştiren tek adam yönetimi, demokrasi talepleri ve ülke gündemini böyle boğmak istiyor.Tek adam yönetimini her alanda egemen kılmayı hedefleyen ve bunda ısrar eden AKP, her kenti, birimi, alanı kendisine benzer, sözünden çıkmayan vali, bürokrat, parti başkanı ile yönetmeyi bütün topluma dayatıyor.

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE ÇAĞRI

AKP ve tek adam rejimi/yönetimi miadını doldurmuş ancak baskı, yasak ve savaş politikalarıyla ayakta kalmayı denemektedir.Ülkemizin gerçek sahipleri ve geleceğinin temsilcileri emek ve demokrasi güçleri olarak demokrasi ve halk iradesine sahip çıkma görevi için herkese çağrıda bulunuyoruz.

31 Mart-23 Haziran seçimlerinde gösterdiğimiz demokrasi mücadelesi sürmektedir. Oyumuza, irademize, ortak yaşama ve kardeşliğe sahip çıkmalıyız.

‘DERHAL GÖREVLERİ İADE EDİLSİN’

Kayyumlara karşı ortak açıklama yapan KESK, DİSK, TTB ve TMMOB, kayyum atamalarını “demokrasi cinayeti” olarak tanımlayarak, Van, Diyarbakır ve Mardin belediyesi eş başkanlarının derhal görevlerine iade edilmesini istedi. Açıklamada “Kayyumun olduğu bir ülkede demokrasiden söz edilemez” başlığıyla yayınlanan açıklamada, kayyum uygulaması şiddetle kınandı. Açıklamada, “Bir an önce sivil darbe uygulamasından vazgeçilmesini ve görevden alınan Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Genel Başkanlarının ve Belediye Meclis üyelerinin görevlerine iade edilmesini istiyoruz” denildi. Öte yandan KESK, DİSK, TMMOB ve TTB başkanlarından oluşan bir heyet, yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Selçık Mızraklı'ya 27 Ağustos'ta dayanışma ziyaretinde bulunacak. (HABER MERKEZİ)

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found