Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 

 

AABK Genel Sekreteri Erdal Kılıçkaya Zini Gediği Anıtı'na Yapılan

Saldırıyı Değerlendirdi (18 Haziran 2020 / Yol TV)

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

HDP binası önündeki ailelerin servisi ve yemeği polisten

 

HDP binası önündeki ailelerin servisi ve yemeği polisten

 

MA / 16:43 5 Eylül 2019

 

DİYARBAKIR - Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen ailelere, HPG tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katılırken, polislerce evlerinden alınarak parti binası önüne getirildiği belirtilen ailelere, yemek servisini de yine polis yapıyor. 

 
Diyarbakır’da Pazartesi gününden bu yana çocukları S. Çetinkaya’dan haber alamayan Fevziye Çetinkaya ve eşi Şahap Çetinkaya ile 4 yıl önce oğlu Azat Akkoyun’un dağa gönderildiğini iddia eden Remziye Akkoyun’un, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il binası önünde başlattığı oturma eylemine, HPG’liler tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katıldı.
 
ASKER VE POLİS AİLELERİ DE GELDİ
 
Dersim’in Pülümür ilçesinde 2 Ekim 2015’de askerlik yaptığı sırada, HPG’liler tarafından alıkonulan Müslüm Altıntaş’ın ailesi, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 24 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Vedat Kaya’nın ailesi ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 28 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Sedat Yabalık’ın ailesi, HDP il binası önüne gelerek burada oturma eylemi gerçekleştirdi.
 
YEMEKLERİNİ POLİSLER GETİRİYOR
 
HDP önünde bekleyişini sürdüren ailelerin sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına getirildiği belirtilirken, polislerin ailelerin yemek ihtiyaçlarını karşıladıkları görüldü.
 
Parti binasına gelen ailelerin yanlarında getirdikleri çantalarda taşların olduğu ve zaman zaman bu taşları parti binasının camlarına atarak tehditler savurdukları görüldü. Çetinkaya ailesinden bir kişi, “Çocuklarımız gelmezse sizinkileri de kaçırırız. Öldürürüz. Aynısını yaparız” diyerek tehditler savurdu. Parti binasına yürüyen aileler, sık sık bina içerisine girenlere saldırıda bulunuyor.