Cuma, Ağustos 07, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 
 

 
 
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Dersim’de eylem yasağı

Dersim’de eylem yasağı

 

Dersim’de eylem yasağı

 

Dersim’de 12 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku ve cinsel istismar vakalarına ilişkin gelişen tepkilerin “halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği” gerekçesiyle eylem ve etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

 

Yeni Yaşam / 16 ocak 2020

 

Dersim’de 30 Ocak’a kadar yapılacak eylem ve etkinliklere yasak getirildi. Tunceli Valiliği, yasak kararına gerekçe olarak kentte yaşanan kayıp ve cinsel istismar vakalarına karşı ortaya çıkan tepkileri gösterdi.

Valilik açıklamasında kentte yaşananlar nedeniyle sokak eylemleri yapılmak istendiği belirtilerek, bu kişilerin “halkı kin ve düşmanlığa sevk ettikleri ve toplum psikolojisinde infiale neden olacak şekilde algı oluşturmaya çalıştıklarının bilindiği” öne sürüldü.

 
 
 

Valiliğin açıklaması şöyle:

“Valilik ve Kaymakamlık Makamının ilimiz mülki sınırları içerisinde (Polis ve Jandarma Sorumluluk Alanının Tamamı) basın açıklaması, açık ve kapalı yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans vb. tüm etkinliklerin 16/01/2020 günü saat 00.01 ile 30/01/2020 günü saat 23.59’a kadar 15 (on beş) gün süreyle yasaklanmıştır.”

Yarın miting yapılacaktı

Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri, 5 Ocak’tan beri kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için ve kentin Pertek ilçesinde yaşanan çocuk istismarına ilişkin yarın miting düzenleyecekti.

“Yozlaştırmaya geçit vermeyeceğiz. Kentimize, çocuklarımıza, geleceğimize, sahip çıkıyoruz” sloganıyla düzenlenecek mitingin Seyit Rıza Meydanı’nda saat 10.00’da başlayacağı bildirilmişti.