Cumartesi, May 25, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Archiv

Türkiye’den Rojava yönetimine ‘suikast’ planı

 

 

Türkiye’den Rojava yönetimine ‘suikast’ planı

 

Suriye geneli ve Rojava’da Kürt karşıtı planlarını hayata geçiremeyen Türk devletinin, Rojava’da etkili konumda olan yöneticilere suikast hazırlığı içerisinde olduğu belirtiliyor.

 

28 Kasım 2016 Pazartesi 08:50

ANF - AMED DİCLE

 

Minbic, Bab ve Rakka çevresindeki gelişmelerden istediği sonucu elde edemeyen ve işgal planları sonuç vermeyen Türk devletinin, Rojava’ya yönelik yeni saldırı hazırlıkları içerisinde olduğu kaydediliyor. Ankara yönetiminin, Rojava ve Avrupa’da suikast tarzı hazırlıklar yaptığını, ancak bu girişimlerin önemli oranda engellendiği öğrenildi.

HEDEF ALINACAK KİŞİLER ANKARA’DA BELİRLENDİ

ANF’nin elde ettiği bilgilere göre, Rojava yönetimine yönelik suikast hazırlıkları MİT bünyesinde oluşturulan bir ekip tarafından yürütülüyor. Yapılan plan çerçevesinde, Rojava ve Kuzey Suriye’nin bazı kentlerinde gizli hücreler oluşturuldu. Bu hücrelere yerleştirilen ‘MİT elemanlarının’ bizzat Ankara’da belirlenen kişilere karşı saldırı hazırlıklarına giriştikleri ve bu planın önemli oranda boşa çıkarıldığı belirtiliyor.

SALİH MUSLIM’E SUİKAST PLANI

Yine aynı amaç çerçevesinde, Avrupa’da bulunan PYD Eşbaşkanı Salih Muslim’e yönelik de bir saldırı planlandığı, iki Avrupa devleti istihbaratlarının konudan haberdar olması üzerine, Türkiye’nin ‘görevlendirdiği’ kişileri ‘geri çektiği’ kaydedildi. Salih Muslim’e yönelik olası saldırı için görevlendirilen kişilerin MİT tarafından yönlendirildikleri ancak Türkiye ve Suriye vatandaşları olmadıkları belirtildi. Salih Muslim’e yönelik ‘yakalama’ kararının da bu planın deşifre olmasından sonra alındığı belirtiliyor.

KOALİSYON YETKİLİLERİ ANKARA’YI UYARDI!

Türk yönetiminin bu planlarından Uluslararası DAİŞ ile Mücadele Koalisyonu yetkililerinin de öğrendiği ve bu girişimden vazgeçmeleri için Ankara’ya telkinlerde bulundukları elde edilen bilgiler arasında. 

SALDIRILAR OLABİLİR

Aynı kaynaklara göre, Türk yönetimi tarafından planlanan bu saldırı planı halen devrede ve tümüyle boşa çıkarılması için yoğun çaba sarf ediliyor.

 

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found