Pazartesi, May 20, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Archiv

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel tutuklandı

 

 

HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel tutuklandı

 

DİHABER / 18:06 13 Aralık 2016

DİYARBAKIR - Hakkında 23 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın duruşmasında "yurtdışına kaçacağı" yönündeki istihbari bilgi öne sürülerek gözaltına alınan HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, mahkemece tutuklandı.

Ankara'da gözaltına alındıktan sonra Diyarbakır'a getirilen HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel adliyeye çıkarıldı. Demirel, hakkında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 23 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın duruşmasına katılmadığı için çıkarılan yakalama kararı ardından gözaltına alınarak getirildiği duruşma salonunda savcılık tutuklama istedi.

Duruşmayı HDP’li milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda avukat ve partili de takip ederken, Demirel hakkında “yurtdışına kaçacağı yönündeki istihbari belge olduğu” iddiasıyla yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Bu iddiaya karşı savunma yapan Demirel ise, “Yurtdışına çıkma isteseydim çoktan çıkardım. Demokratik siyaset yapmak için burada kalmaya devam edeceğim. Buraya siyasi bir karar ile getirildim” dedi.

Savunmaların ardından duruşma savcısı, Demirel hakkında “kuvvetli suç şüphesi bulunduğu” gerekçesiyle tutuklama verilmesini istedi. Mahkeme heyeti ara karar için duruşmaya ara verdi.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, Demirel hakkında tutuklama kararı verdi.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found