Cumartesi, May 25, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Archiv

Yüksekdağ’dan Rusya mesajı

 

Yüksekdağ’dan Rusya mesajı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ tutuklu bulunduğu Kocaeli- Kandıra F Tipi Cezaevi’nden Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin, avukatları aracılığı ile taziye mesajı gönderdi.

Yüksekdağ’ın mesajı şöyle:

“Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un siyasi bir suikast sonucu yaşamını yitirmesi her bakımdan karanlık ilişkilerin devrede olduğu bir cinayettir. Bölgesel savaş çelişkileri ve savaş ortamının doğrudan sonuçlarından biridir. Bu cinayeti kınıyorum. Rusya Federasyonu Hükümeti’ne, Rusya halklarına ve Andrey Karlov’un ailesine başsağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum.

Ne yazık ki, bu felaket de devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumlarından, ihmalkarlık, denetimsizlik ve sorumsuzluktan kaynaklanmıştır. Hepimizin özlemi, bu ülkede böyle felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ortama kavuşmaktır.

Partimiz savaşa ve katliamlara karşı Ortadoğu’dan Kafkasya’ya Balkanlar’a; halklar arasında barış, kardeşlik ve dayanışma köprüsü olma misyonunu yerine getirme kararlılığıyla yoluna devam edecektir.

Üzüntümü tekrar ifade ediyor ve başsağlığı dileklerimi yineliyorum.”

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found