Salı, Temmuz 14, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Ethem Sarısülük davası çıkışında polisten annelere tehdit: Sıra size gelecek

 

Ethem Sarısülük davası çıkışında polisten annelere tehdit: Sıra size gelecek

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ÇED Danışma Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Ethem Sarısülük davasının çıkışında bir kadın polisin Gezi Parkı direnişinde çocuklarını kaybeden anneleri "Sıra size gelecek" diye tehdit ettiğini söyledi.

 

 
Onur Şahin / Cumhuriyet
19 Aralık 2016 Pazartesi, 12:24
 

Ankara'da, 1 Haziran 2013 tarihinde Kızılay Meydanı'ndaki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün öldürülmesiyle ilgili davada, Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar çıktı. Mahkeme heyeti sanık polis Ahmet Şahbaz'ı 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Bu cezayı da 10 bin 100 lira adli para cezasına çevirdi.

POLİS ANNELERİ TEHDİT ETTİ

Kararın ardından görüştüğümüz TMMOB ÇED Danışma Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, mahkeme çıkışında kadın bir polisin anneleri "Sıra size gelecek" diye tehdit ettiğini söyledi. Mahkemenin 10 bin lira para cezası verdiğini belirten Yapıcı, "Bu korkunç bir şey. Olacak iş değil. Burada anneler de vardı. Berkin'in annesi de vardı. Haklı olarak huzursuz oldular. Mahkeme salonundan dışarı çıkarken bir polis, benim bir de canımı yaktı kadın polis, 'sıra size gelecek' dedi" ifadelerini kullandı.

"DAVACI OLDUM"

Yapıcı "Öyle bir tahrik ki bu. Ben davacı oldum açıkça. Çünkü rahatsız oldum. Polis orada güvenliği sağlamakla görevli. Mahkemeden çıkmışız. Biz anneleri sakinleştirmeye çalışıyoruz. Düşünün daha duruşma salonun kapısında sıra size gelecek diyor. Çok ağır bir durum bu" diye konuştu.

Ethem Sarısülük'ün annesi isyan etti: Katil de Tayyip de evladını yesin - VİDEO 

[Haber görseli]

Bir canın bedeli 10 bin lira... Ethem Sarısülük'ü öldüren polis serbest