Pazartesi, May 20, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Archiv

Cumuhriyet gazetesi yazarı Aydın Engin'e ölüm tehdidi

 

Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydın Engin iki kez ölümle tehdit edildi. Aydın Engin, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde yayınlanan ''Tükürdüğünü yaladı. İyi oldu!..'' başlıklı yazısında, Erdoğan ve AKP'nin iflas eden Suriye politikasına değinmişti. Aydın Engin, Erdoğan ve AKP hükümetinin dün söylediklerinin bugün tam tersini söylediklerini yazmıştı. Muhtemelen tehdit bu yazı nedeniyle ve malum kişilerce yapılmıştır. Cumhuriyet gazetesinde konu ile ilgili yer alan haber şöyledir:

 

Yazarımız Aydın Engin’e ölüm tehdidi

 

Yazarımız Aydın Engin’e geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri üstüste iki ölüm tehdidi yöneltildi. Cumhuriyet Hukuk Bürosu bu konuda soruşturma başlatması için önceki gün savcılığa başvurdu.
 
 
cumhuriyet.com.tr
24 Aralık 2016 Cumartesi, 12:57
 

Yazarımız Aydın Engin’in aktardığına göre ilk tehdit geçtiğimiz Cumartesi günü oldu. Bir kitapçıdaki söyleşiye katılmak için Anadolu yakasına geçen Aydın Engin, arabasını park ettikten sonra yaya olarak Moda Caddesi üstündeki kitapçıya yürürken önüne çıkan üç gençten biri eliyle “dur” işareti yaptıktan sonra “Güneşe iyi bak son görüşün olacak” dedi.

Aydın Engin olayın devamını şöyle anlattı:

“Şaşırdım ve ürktüm. ‘Ne diyorsunuz siz’ gibi bir şeyler mırıldandım. O da tekrarladı ‘Güneşe iyi bak. Son görüşlerin olacak’ dedi.  Hızla yoluma devam ettim. Ardımdan gelmediler.  Oldukları yerde kaldılar mı bilmiyorum, çünkü arkaya bakmadım. Cumartesi günkü olayı fazla önemsemedim. İki üç serserinin sataşması olduğunu düşündüm. Ancak pazar günü öğleden sonra gazetedeki odama gelen bir telefonda biri ‘Günlerin sayılı ib.e’ dedi. Şaşırdım, ‘Efendim’ dedim. O ‘Günlerin sayılı senin dedim ib.e’  diye tekrarladı ve ardından telefonu kapattı.”

 

CHP'li Yarkadaş: Aydın Engin için önlem alınmalı

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found