Cumartesi, May 25, 2019

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Archiv

Demirtaş ve Zeydan: İnandığımız değerlere sahip çıkmayı sürdüreceğiz

 

 

Demirtaş ve Zeydan: İnandığımız değerlere sahip çıkmayı sürdüreceğiz

 

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ve Milletvekili Zeydan, Yüksekova'daki parti kongresine gönderdiği mesajda, "Her gün biraz daha büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Bildiğimiz, inandığımız demokratik değerlere sahip çıkmaya devam edeceğiz" denildi.

 

4 Şubat 2017 Cumartesi 12:30

HABER MERKEZİ – ANF

 

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan, partilerinin Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki kongresine mesaj gönderdiler.

Demirtaş ve Zeydan'ın mesajı şöyle:

"OHAL içinde insan haklarının her gün farklı şekillerde çiğnendiği, yaşam haklarının hiçe sayıldığı, hukukun sadece bir kelimeden öteye geçemediği, adaletsizliğin olağanlaştırıldığı bir dönemden geçerken daha fazla kenetlenmek, birbirimize destek olmak hepimizin görevidir. 

7 Haziran seçimlerinde kazandığımız zaferi hazmedemeyenlerin, bizi tekrar sürüklediği 1 Kasım seçimlerinin akabinde, 20 Mayıs 2016’da kaldırılan dokunulmazlık dosyalarından sonra uyduruk gerekçelerle bizi cezaevlerine mahkûm etmeye çalışanlar, görüyorlar ki, halkın tercihlerinin üzerindeki her tercihin hiçbir karşılığının olmadığıdır. 1 Kasım seçimlerinde partimize halk tarafından 59 kişilik bir temsil ile yönetme yetkisi vermiştir. Ve bu yetki ancak ve ancak yine halka gidildiğinde değişebileceği mümkün iken tutuklamalarla halkın seçimlerini tanımayanlar, yok olmaya da mahkûmdur. Tıpkı 1994’de DEP’li vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırıp tutuklatanların bugün tarihin karanlık dehlizlerine mahkûm edildiği gibi. 

Her gün biraz daha büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Bizleri yok etmek isteyenler, baskı, zulüm, işkence ve her türlü insanlık ayıbı yapanlar, unutmasınlar ki, yönetme yetkisi anahtarı halktadır. Ve bizler barışı, demokrasiyi, hukuku, doğayı, kadın haklarını, doğal insan haklarını savunanlar olarak; hatırlamak, görmek istemediklerinden daha fazlayız. Ve bildiğimiz, inandığımız demokratik değerlere sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Daha aydınlık günlerde buluşmak ümidiyle, gerçekleştirilen kongrenin hayırlara vesile olması dileriz. Tüm halkımızı ve katılımcıları tekrardan saygıyla, sevgiyle selamlıyoruz."
 

 

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found