Salı, Temmuz 14, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

ABF: Acılarını paylaşmak için Kobane sınırına gidiyoruz!

 

ABF: Acılarını paylaşmak için Kobane sınırına gidiyoruz!

 

Alevi Bektaşi Federasyonu Kobane sınırına gidiyor. ABF açıklamasında "IŞİD denen terör örgütü ve arkasındaki güçlere karşı, masum ve mazlum Ortadoğu'nun ötekileri sayılan halkların yanında olduğumuzu bildirmek için biz Aleviler 25 Eylül Perşembe günü Kobanê sınırına yürüyoruz" dedi. Açıklamanın tamamı şöyle:

YANIBAŞIMIZDAKİ VAHŞET YAŞANIYOR....

DÜNYANIN GÖZÜÖNÜNDE İNSANLIK KATLEDİLİYOR.....

HER BİR MAZLUM ÖLDÜĞÜNDE BİZ ALEVİLER'İN YÜREĞİ KANIYOR....

ACILARI PAYLAŞMAK VAHŞETE DUR DEMEK İÇİN KOBANÊ SINIRINA GİDİYORUZ.....

IŞİD denen terör örgütü ve arkasındaki güçlere karşı, masum ve mazlum ortadoğunun ötekileri sayılan halkların yanında olduğumuzu bildirmek için biz Aleviler 25 Eylül Perşembe günü Kobanê sınırına yürüyoruz

Alevilerin ve Ezidilerin katledilmesiyle devam eden, kadim orta doğu halklarına tek tip bir şeriat dayatan, Rojava gibi bir demokrasi alanını yok etmeye çalışan ve giderek Türkiyeye sıçrama olasılığı yüksek kanlı bir savaşla karşı karşıyayız.

Dünyada nerede bir savaş, baskı ve ezilmişlik varsa bizi önce insan olduğumuz için  ve sonra Alevi ahlakı ve felsefesi gereği karşı durduğumuz için bu katliama da sessiz kalmayacağız.

Kan emici katil IŞİD çetelerine karşı yürütülen olağanüstü ve destansı mücadeleye omuz vermek ve moral vermek için...

Çocuk, kadın demeden en ilkel şekilde katledilen canlarımızın sahipsiz olmadığını göstermek için...

Kanlı terör örgütü IŞİD tarafından Kürt, Türkmen, Alevi, Ezidi, Hıristiyan demeden insanların öldürülmesine, 9 yaşın üstündeki tüm kadınların kaçırılıp cariye olarak satılmalarına, çocukların katledilmelerine, insanların yurtlarından edilmelerine karşı yükselen çığlıklara sesimizi katmak için...

İktidarın ısrarla IŞİD'i kollayan yaklaşımlarına ve aralarındaki derin pazarlığa dikkat çekmek için....

Orta doğu coğrafyasında bir demokrasi vahası gibi duran ve içlerinde Aleviler de dahil, bir çok inancı barış içinde bir arada yaşatmayı başaran Rojava'nın sonsuza dek yaşaması için.

İnsan öldürülmenin hiç bir inanç için meşru olmadığını iddia eden toplumlar ve  halkların bu zulme karşı birlikte ve topyekün mücadelesine çağrı yapmak için.

Dünyanın sağırlaşmış paslı kulaklarına bu zulmü duyurmak için...

Levh-i Kalem Alevi Fikir Topluluğunun ve Alevi Bektaşi Federasyonunun çağrısı ve Alevi Pirlerinin öncülüğünde Kobanê sınırına gidiyoruz.

Çatışmaların durması, kalıcı barışın gerçekleşmesi ve IŞİD terör örgütünün çağ dışı katliamlarının sona ermesi ve bu örgütün bir daha bu tür katliamlara cesaret edemeyecek şekilde mahkum edilmesi için Kobanê sınırına yürüyoruz

Perşembe günü, asıl sihiri barış ve kardeşlik olan cemimizi bu sınırda yürüteceğiz.

İnsanlığımızın katledilmesine sessiz kalmayalım

Mazlumların ahı hepimizin ahı olsun

Tüm dünya halklarını,

tüm insan hakları savunucularını,

vicdan sahibi tüm insanları

bu vahşete dur demeye çağırıyoruz...

 

ÇAĞRICI KURUMLAR

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU

LEVH-İ KALEM FİKİR TOPLULUĞU

 

Kaynak: http://www.alevifederasyonu.org.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=1443:2014-09-23-19-36-41&catid=13:abf-baslamalar&Itemid=259