Pazartesi, Temmuz 06, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Demirtaş: Erdoğan seni Başkan yaptırmayacağız

 

Demirtaş: Erdoğan seni Başkan yaptırmayacağız

ANKARA/ DIHA

Güncellenme : 17.03.2015 13:21

 

Partisinin en kısa grup toplantısını yapan HDP Grup Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kürsüye tek bir cümle söylemek için çıktığını belirterek, "Biz halkımıza verdiğimiz demokrasi barış ve özgürlük sözünü yeniliyoruz. Bu ülkede HDP oldukça, HDP'liler var oldukça sen Başkan olmayacaksın. Seni Başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni Başkan yaptırmayacağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin en kısa grup toplantısını düzenledi. HDP Karadeniz örgütlerinin katıldığı grup toplantısında konuşan Demirtaş, salondakileri selamlayarak başladığı konuşmasında, Türkiye'nin dört bir tarafından getirilen çiçeklerle grup toplantısının daha bir anlamlı hale geldiğinin altını çizdi. Karadeniz örgütleriyle HDP Genel Merkezi'nde bir araya geleceklerinin altını çizen Demirtaş, "Bugün kürsüye tek bir cümle söylemek için çıktım. Halklarımıza verdiğimiz demokrasi, barış ve özgürlük mücadelesinden vazgeçmeyeceğimiz sözümüzü tekrarlamak için çıktım. Biz bir pazarlık hareketi değiliz. Asla ve asla AKP ile aramızda kirli bir işbirliği ve pazarlık olmadı olmayacak" diye konuştu.

Demirtaş grup toplantılarında konuşacakları konuların çok fazla olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ama kürsüye çıkma gerekçem olan bir tek cümle söyleyeyim. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, HDP var oldukça HDP'liler bu topraklarda olduğu müddetçe sen Başkan olmayacaksın. Sayın Recep Tayyip Erdoğan seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız."

Demirtaş'ın sözleri salonda büyük alkış aldı. HDP grup toplantısını HDP Genel Merkezi'nde Karadeniz Örgütleriyle yapmaya devam edecek. Demirtaş, bunun son grup toplantıları olduğunu belirterek, "Bundan sonra alanlarda olacağız" diye konuştu.