Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

'Barış'ı kana buladılar: 86 ölü, 28'i ağır 186 yaralı

 

'Barış'ı kana buladılar: 86 ölü, 28'i ağır 186 yaralı

 
Ankara'daki 'barış' mitingi kana bulandı... Miting öncesinde toplananların arasında patlatılan iki bomba sonucu, 86 kişi öldü, 186 kişi yaralandı.
 
10 Ekim 2015 Cumartesi
 

[Haber görseli]

Türkiye'nin farklı illerinden binlerce kişi bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi" sloganıyla Ankara'daki miting için yola çıktı. Sabah saatlerinde Ankara Tren Garı önünde toplanan yüzlerce kişi arasında, saat 10.04 sırasında peş peşe iki patlama meydana geldi.

DİSK'ten patlamayla ilgili şoke eden iddia

Barış mitingi kana bulandı... Ankara'dan dehşetin görüntüleri

[Haber görseli]

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu saldırıda 86 kişinin öldüğünü, 28'i ağır 186 kişinin yaralandığını söyledi.

[Haber görseli]

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Ankara'daki patlama sonrası polis müdahalesi - VİDEO
[Haber görseli]

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz"

Haziran Hareketi'nden yapılan ilk açıklamada ise, "Barış diyenlerin üzerine bomba attılar" denildi.

[Haber görseli]

 

PATLAMADAN HEMEN SONRASI... CANLI VAR MI, CANLI...

YARALILARIN İSİMLERİ AÇIKLANDI