Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Yüksekdağ tekstil işçileriyle elbise dikti

 

Yüksekdağ tekstil işçileriyle elbise dikti 

 

Bahçelievler'de tekstil işçilerini ziyaret eden HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, işçilerin sorunlarını dinledi. Tezgah başına geçerek işçilerle birlikte elbise dikimi yapan Yüksekdağ, kendisinin de ortaokul ve lise dönemlerinde tekstil fabrikalarında çalıştığını söyledi

 

İSTANBUL / DİHA / 24 Ekim 2015 15:37 - HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Bahçelievler'de bulunan Bahar Tekstil çalışanlarını ziyaret etti. Çalışanlar tarafından şirket girişinde karşılanan Yüksekdağ ve beraberindeki heyet, tekstil atölyesinde işçilerle bir süre sohbet etti. Daha sonra Yüksekdağ, çalışanları tezgahlarında ziyaret ederek, tüm çalışanlar ile bire bir sohbet edip sorunlarını dinledi. Kadın işçilerin zılgıtlarla karşıladığı Yüksekdağ, işçilerle selfi çekti. Tezgah başına geçerek işçilerle birlikte elbise dikimi yapan Yüksekdağ, daha sonra işçilerle birlikte kameralar karşısına geçti.

'Emek alanlarını avantaja çevireceğiz'

Kendisinin de ortaokul ve lise dönemlerinde tekstil fabrikalarında çalıştığını belirten Yüksekdağ, tekstil işçiliğinin zorluklarından söz etti. AKP iktidarı döneminde ekmeğin aslanın ağzında olduğunu kaydeden Yüksekdağ, "Ekmek kavgası var. Kadın için ise bu iki katı daha zorlaştı" dedi. Orta ölçekli işletmelerin yaşadığı sıkıntılara değinen Yüksekdağ, AKP iktidarı boyunca yüzlerce orta ölçekli işletmenin kapandığını söyledi. HDP'nin ise daha yaşanılabilir bir çalışma ortamı yaratmayı hedeflediğini dile getiren Yüksekdağ, bütün emek alanlarını Türkiye için bir avantaja çevirebileceklerini kaydetti.

'Kelle koltukta geziyoruz'

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve kendisine yönelik suikast iddialarına ilişkin ise Yüksekdağ, "Türkiye'de endişeli olmamak zaten elde değil. Kelle koltukta geziyoruz. Türkiye'de muhalefet yapanlar hiç gündemde değil" diye konuştu. Yüksekdağ, kendilerine yönelik suikast iddialarıyla gündeme gelmekten de hoşnut olmadıklarını belirtti.

Yüksekdağ, daha sonra Taksim Hill Otel'de erkek şiddeti sonucu yaşamını yitiren kadınların aileleriyle buluşmak üzere tekstil fabrikasından ayrıldı.