Çarşamba, Temmuz 08, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Nusaybin'de saldırı da, direniş de sürüyor

 

Nusaybin'de saldırı da, direniş de sürüyor

 

Nusaybin'de sokağa çıkma yasağı 10. gününe girdi. Türk devlet güçleri dün gece boyunca Newroz, Fırat, Abdülkadirpaşa ve Yenişehir mahallelerine şiddetli saldırılar gerçekleştirirken, halkın direnişi de sürdü.

 

22 Kasım 2015 Pazar 10:41

MARDİN - ANF

 

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı ve devlet güçlerinin saldırıları 10. gününe girdi. Yasağın kesintisiz sürdüğü Newroz, Fırat, Abdülkadirpaşa ve Yenişehir mahallelerine gece boyunca şiddetli saldırılar olurken, halk saldırılara öz savunma ile karşılık verdi. Yaşanan saldırılarda gelen ilk bilgilere göre bir sivil yaralandı. 

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı 9. gününde kısmi ve geçici olarak kaldırıldıktan sonra dün akşam saatlerinde yeniden ilan edildi. Bugün 10. gününe giren sokağa çıkma yasağı ve saldırılar özellikle Newroz mahallesinde yoğunlaşıyor. Şirin sokak, Çağ Çağ Caddesi, Eski Hastane civarı ve Şehitler Köprüsü tarafından gerçekleşen saldırılara halk yoğun bir direniş ile karşılık veriyor. 

Dün geceden başlayarak sabaha kadar yaşanan çatışmalarda, şu ana kadar elde edilen bilgilere göre bir sivil kolundan yaralandı. Yaşanan saldırılara ilişkin detaylı bilgiye ulaşılamadı. 

Newroz, Fırat, Yenişehir ve Abdülkadirpaşa mahallelerine kapsamlı bir saldırı hazırlığı için Çağ Çağ Caddesi'nin Mitani Kültür Merkezi'nin bulunduğu taraftan sürekli zırhlı araç ve askeri güç takviyesi yapılıyor.

Kentte elektrikler yeniden kesilirken, telefon ve internet hatlarında da sorunlar yaşanıyor.