Salı, Temmuz 14, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

YDG-H: Hendekler kapanmayacak, direnişimiz sürecek

 

YDG-H: Hendekler kapanmayacak, direnişimiz sürecek

 

Hendeklerin kapanmayacağını belirten YDG-H, Kürt halkına direnişin sürdüğü alanları boşaltmama çağrısı yaptı.

 

 ANF / 13 Aralık 2015

 

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi, hendeklerin kapatılması yönündeki çağrılara yazılı bir açıklama ile karşılık verdi. Hendeklerin kapanmayacağını belirten YDG-H, Kürt halkına direnişin sürdüğü alanları boşaltmama çağrısı yaptı.

Türk devletinin, öz yönetim ilan edilen alanlara yönelik saldırıları sonucu yaşamını yitiren, öz savunma birlikleri ve yurtsever gençlerini anan YDG-H açıklamasında şunlar kaydedildi. “Sömürgeci rejimin çetelerine karşı halkımızın öz yönetim direnişine öncülük yaparken Nusaybin’de şehit düşen Botan kod adlı Bilal Erdoğan yoldaşımızı minnetle anarken başta ailesi olmak üzere tüm yurtsever Kürdistan halkına başsağlığı diliyoruz. Yurtsever devrimci gençlik olarak Botan yoldaşın özgür bir ülke hayalinin gerçekleştirileceği sözünü veriyoruz ve Botan yoldaşı Kürdistan halkına vermiş olduğu karşılıksız bir emeğin çizgisi olarak her zaman saflarımızda yaşatacağız.

Son dört aydır devam eden öz savunma direnişi, başta Botan yoldaş olmak üzere yaşamlarını özgürlük uğruna, kaygısızca feda eden Dilan, Berfin, Gelhat ve Eriş yoldaşların kutsal emekleri sonucunda yenilmez hale gelmiş ve dalga dalga yayılarak birçok alana ulaşmış durumdadır. 

BU DİRENİŞ; KEMAL PİRLERİN, MAZLUM DOĞANLARIN RUHUDUR

Devam etmekte olan direnişimizde şehit düşen yoldaşlarımız tıpkı Kobanê’de Arin Mirkan yoldaşımızın IŞİD vahşetine karşı gösterdiği direnişte olduğu gibi, Kuzey Kürdistan’ın özgür alanlarının düşmemesi için gerçek IŞİD olan ‘AK’sarayın çetelerine karşı kahramanca direnmişlerdir. Bu direniş ruhu Kemal Pirlerin, Mazlum Doğanların temsil ettiği ruhtur. Ve hiç bir zaman yenilmeyecek, direndikçe büyüyecek ve tıpkı Kobanê’de olduğu gibi zafer direnen Kürdistan gençliği öncülüğündeki Kürdistan halklarının olacaktır.

KÜRDİSTAN İNSANSIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR

Sömürgeci rejimin öz yönetim alanlarımıza karşı başlatmış olduğu operasyonlarda gün geçtikçe daha fazla darbe almakta ve direnişimizin yarattığı korkudan dolayı pervasızca sivil yerleşim alanlarına saldırmaktadır. Bu saldırılarla Kürdistan insansızlaştırılmak istenmektedir”

APOCU GENÇLİĞİN İRADESİ HİÇBİR ZAMAN TESLİM OLMAYACAK

YDG-H, açıklamasında devamla hendeklerin kapatılması yönündeki çağrılara da yanıt verdi. Hendeklerin sömürgeci politikalara karşı bir savunma olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bu tür çağrıların hiçbir siyasal değeri olmadığı belirtildi. “Son dönemde özellikle hareketimize yönelik olarak, ‘Saray Medyası’nın propagandaları doğrultusunda hendeklerin kapatılması yönünde çağrılar yapılmaktadır. Şunu belirtmek isteriz ki bu kadar saldırının gerçekleştiği bir dönemde bu çağrıların hiç bir siyasal değeri yoktur. Herkes bilmelidir ki hendeklerin kapatılmasını istemek, Kürt gençliğine ‘kendini sömürgeci Türk devletine teslim et’ demek anlamına gelmektedir. Kendisini geçmişte sömürgeciliğe teslim etmiş olanlar, Apocu gençliğin bu iradesinin hiç bir zaman teslim olmayacağını çok iyi bilmelidirler. Yurtsever Kürdistan halkı da bu tür çağrıları yapanların köleliğe razı olmuş olanların çağrısı olduğunu iyi bilmektedir ve gün geçtikçe direniş yükselmektedir. Nitekim Cizre ve Gever’de başlayan direniş bugün Kerboran ve Sur'da görkemli bir biçimde devam etmektedir.”

HİÇBİR GÜCÜN ÖZ YÖNETİM ALANLARINA GİRESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Açıklamada son olarak Kürdistan halkına çağrıda bulunan YDG-H şunları belirtti. “Kürdistan halkı özgür yaşam alanlarını terk etmeyerek barikat ve hendeklerde IŞİD’in işbirlikçisi çetelere karşı gece gündüz demeden aylardır kahramanca direnen Kürdistan yurtsever gençliğine bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da destek olmayı sürdürmelidir. YDG-H olarak halkımızın desteği olduğu müddetçe işgalci hiç bir gücün öz yönetim alanlarına girmesine izin vermeyeceğiz. Kürdistan şehirlerinde öz savunmayı yayarak, Kürdistan halkının özgür iradesi tanınıncaya kadar direnişimizi yükseltmeye devam edeceğiz.