Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

2 bin kişiden Cizre'ye yürüyüş... HDP'li Sarıyıldız: Bir ölü var

 

2 bin kişiden Cizre'ye yürüyüş... HDP'li Sarıyıldız: Bir ölü var

 
ŞIRNAK İdil İlçesi'nde HDP ve DBP öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi, sokağa çıkma yasağının sürdüğü ve operasyonların devam ettiği Cizre İlçesi'ne gitmek üzere dağ yolundan yürüyüşe geçti. Gruptakiler geceyi Çağıl Köyü'nde geçirecek.
 
cumhuriyet.com.tr
24 Aralık 2015
 

İdil İlçesi'ndeki Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan Aşiti Parkı'nda saat 11.00'de toplanan ve aralarında HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, HDP, DBP yöneticileri, belediye başkanlarının bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi, PKK'lilerin kazdığı hendek ve kurduğu barikatların arasından geçerek, Cizre'ye yürüdü. Gruptakiler bu akşamı Çağıl Köyü'nde geçirip yürüyüşe yarın devam edecek.

SARIYILDIZ CUMHURİYET'E KONUŞTU: 1 ÖLÜ VAR

Cizre’de bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız,  gazetemize yaptığı açıklamada “20 yaşındaki Ferdi Kalkan sabah saatlerinde evine isabet eden top nedeniyle yaşamını yitirdi. Yasef mahallesi 3, Cudi mahallesinde 2 yurttaş keskin nişancılar ve bombardıman nedeniyle ağır yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Durumları ağır.

Nur Mahallesi'nde de Feyruz Aşrak ve 3 çocuğu evlerine isabet eden havan topu nedeniyle yaralandı. Ancak durumları ağır olmadığı için hastaneye götürülmediler.

İnsan bu tablodan sonra ne söyleyebilir. Tanklar ve toplarla  şehir dövülüyor. Burada yaşananlar Kobani’den farksız. Halk çok ama çok öfkeli. Binlerce kişi günlerdir evlerinin bodrumlarında aç susuz olarak mahsur durumda. Bu hukuksuz bir uygulamadır, kan politikasıdır” dedi.

2 Bin kişi İdil'den Cizre'ye yürüdü-FOTOĞRAFLAR

[Haber görseli]

[Haber görseli]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Fotoğraf: @FatihPinar

Öte yandan kepenklerin kapalı olduğu ilçede, bazı öğrencilerin okul boykotu da sürüyor.