Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Cizîr'de herkesin gözü önünde Kerbela yaşanıyor

 

Cizîr'de herkesin gözü önünde Kerbela yaşanıyor

 

Reya Haq Alevileri Çalıştayı'nın açılışında konuşan İstanbul DAD Eşbaşkanı Bülent Felokoğlu Cizîr'de yaşananlara dikkat çekerek, "Cizre'de 21.yy'da herkesin gözü önünde yaşanan bu Kerbela'nın önüne geçmemiz gerekir. Bu vahşet bodrumunda yaşananlara karşı mazlumun yanında olmak için harekete geçmeliyiz" dedi

 

DERSİM / DİHA /30 Ocak 2016 - Dersim'de, Reya Haq Alevi Pirleri Çalıştayı, Kürdistan, Türkiye ve Avrupa'dan gelen çok sayıda kişinin katılımı ile Belediye Konferans Salonu'nda düzenlendi. Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) öncülüğünde yapılan çalıştaya, HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Dersim Belediye Eşbaşkanı Nurhayat Altun da katıldı.

İstanbul DAD Eşbaşkanı Bülent Felekoğlu yaptığı konuşmada Cizîr'de (Cizre) yaşananlara değirek, Cizîr'de Kerbala'nın yaşandığını söyledi.  Cizîr'de 21.yy'da herkesin gözü önünde yaşanan bu Kerbela'nın önüne geçmemiz gerektiğini belirten Felekoğlu, "Bu vahşet bodrumunda yaşananlara karşı mazlumun yanında olmak için harekete geçmeliyiz" ifadesinde bulundu.