Salı, Temmuz 14, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Demirtaş: Faşizmden korkan alçaktır

 

Demirtaş: Faşizmden korkan alçaktır

 

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Ala'ya 'Provokasyon' açıklamasına sert sözlerle yanıt verdi. Demirtaş, "İçişleri Bakanı haddini bilmeli. Bize parmak sallayarak geri adım attıracağını sanıyorsa yanılıyor" dedi.

DİHA / 2 Mart 2016
 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün Sur için yapılacak yürüyüşe dair yaptığı çağrıya ilişkin 'Provokasyondur, yapan da sonuçların sorumludur' diyen İçişleri Bakanı Ala'ya, "İçişleri Bakanı haddini bilmeli. Bize parmak sallayarak geri adım attıracağını sanıyorsa yanılıyor" sözleriyle yanıt verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'dan Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki yasaklar ve operasyonlara karşı kentte bugün saat 16.00'da yapılacak olan yürüyüşe dönük yaptığı çağrı için 'Provokasyondur, yapan da sonuçların sorumludur' diyen İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya yanıt gecikmedi.

Demirtaş, Ala'ya şu sözlerle yanıt verdi:


İçişleri Bakanı haddini bilmeli. Bize parmak sallayarak geri adım attıracağını sanıyorsa yanılıyor. Allah'tan başka kimseden korkumuz yoktur. Bu faşizm karşısında kim korkarsa da, onursuz ve alçaktır. Yürüyüşlerde etrafa zarar veren olursa o provokatördür. Halkımız o tür insanları engellemelidir. Kimse 'Sur'da insanlar katledilirken Diyarbakır oturuyordu' diyemeyecek. Böyle bir onursuzluk yaşanmayacak."