Perşembe, Temmuz 02, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Şu olanlara bakıp, Hükümeti eleştirmeyip tebrik mi edelim!

 

Şu olanlara bakıp, Hükümeti eleştirmeyip tebrik mi edelim!

 
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin, 'Katliamlar, saldırılar, ölümler oluyor. Hükümetin yaptığı tek şey, kınamak. Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız teşekkür edip tebrik mi edeceğiz? Bir defa da siz hesap verin Allah aşkına siz hesap verin mahcup olalım. Yeter artık.' dedi

 

Özgür Gündem / HABER MERKEZİ / 14 Mart 2016 - HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş , Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin Meclis'te gazetecilere açıklamalarda bulundu. Demirtaş şöyle konuştu: "Doğrudan sivilleri hedef alan bir terör saldırısı. Partim adına, arkadaşlarım adına bir kez daha açıkça kınadığımızı, lanetlediğimizi ifade etmek istiyorum. Sığınabileceğimiz tek şey kardeşlik, eşitlik, adalet duygularımızdır. Bizi güvenlik altına alabilecek tek şey budur.  Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Umut ediyorum ki ölü sayısında artış olmaz yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur. Kitleyi hedef alan saldırılar geçekleşti. Parti olarak değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Yeni değil her gün yeni acılar yaşanıyor. Diyarbakır, Sur, Cizre, Yüksekova'da… acılar yaşanıyor."

Bir kez olsun hesap verin...

"Sütten çıkmış ak kaşık onlar geri kalan herkes suçlu." diye hükümete yüklenen Demirtaş, şunları söyledi; "Böyle bir tavrı da asla kabul etmiyoruz. Ülkenin başkentinde 5 ay içerisinde 3 büyük patlama oldu, AKP'yi bundan dolayı kutluyoruz mu diyeceğiz? Ne diyeceğiz? Siyasi sorumlu Hükümet değil mi? Böylesi durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız? Teşekkür mü edeceğiz? Tebrik mi edeceğiz? Bir defa da siz hesap verin Allah billâh aşkına. Bir defa da şu ülkede yaşanan bir olumsuzluktan dolayı siz hesap verin mahcup olalım. Yeter artık.

Hala hesap soruyorlar

Ülkenin başkentinde 5 ay içerisinde 3 büyük patlama gerçekleşti AKP'yi bundan dolayı kutluyoruz mu diyeceğiz, ne diyeceğiz? Tek bir uyarımızı dikkate almayan, muhalefet ile ortaklaşma çağrılarına kapılarını kapatan 14 yıldır bildiğini okuyup 'içeride ve dışarıda sadece savaş, sindirme politikaları ile sonuç alacağım' diyen ülkede muazzam bir kutuplaşma, kamplaşma yaratan hükümet hiç mi sorumlu değil. Kaç aydır ülkenin başkenti emniyet müdürsüz. Kim atayacak HDP olarak biz atayalım. Sorumlu bizsek. Böyle bir şey olabilir mi? ülkenin her yerinde kan akıyor. Beyefendilerin halka hesap verme gibi bir niyetleri bile yok. Bütün bu olanlardan sonra hala hesap soruyorlar. Hala sen, öbürü hesap vereceksin."