Perşembe, Temmuz 09, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama

Archiv

Devlet çeteleri Nusaybin'de nefes alamıyor!

 

Devlet çeteleri Nusaybin'de nefes alamıyor!

 

Nusaybin'de direnişi kırılamayan YPS, bir tankı kullanılamaz hale getirip ele geçirdi. Devlet, ilçede ciddi düzeydeki askeri gücüne rağmen sonuç alamıyor.

 

18 Nisan 2016 Pazartesi 12:44

NUSAYBİN - ANF

 

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, AKP/Saray çetelerinin soykırımcı saldırılarına karşı Yekineyên Parastina Sivîl - Sivil Savunma Birlikleri'nin (YPS) görkemli direnişi sürüyor.

İlçede, AKP/Saray'a bağlı 10 bin asker, 10 bin polis, 150 tank, 50 'kirpi', 70 'akrep', 50 panzer-helikopter, 20 obüs, 10 İHA, 50 keskin nişancı, 10 bomba imha uzmanı bulunuyor. 

Buna rağmen direnişin kırılması mümkün olmazken, YPS güçleri Yenişehir Mahallesi'nde (Alika) bir tankı imha etti. AKP/Saray çetelerinin, tankın enkazını dahi alamamaları direnişin boyutunu gösterdi. 

SONUÇ ALICI EYLEMLER SÜRÜYOR

'Kirpi' olarak bilinen bir zırhlı araç 12 Nisan'da bir kepçe de 13 Nisan'da imha edildi. İmha edilen kepçenin şoförü de öldürüldü. Yine bir okulda üslenen asker ve polislere yönelik düzenlenen eylemde de ölü ve yaralıların olduğu öğrenildi. AKP/Saray'a bağlı iki çete ise dün vuruldu.

Savaş medyası gerçeği gizlemeye çalışsa da işgalci güçler, her yolu denemesine rağmen direnişi kıramıyor. Nusaybin-Qamişlo sınırına da hendek kazan AKP/Saray çeteleri, yine buraya zırhlı araçlar konuşlandırdı.

2 ÖZEL HAREKATÇI ÖLDÜRÜLDÜ

Diğer yandan, Nusaybin'de bugün 1 özel harekatçı daha öldürüldü. Dün de bir özel harekatçı öldürülmüş, 3'ü de ağır yaralanmıştı.