Cuma, Şubat 28, 2020

Platzhalter roof5

 

Arama-2

Langfristige Artikel

Box Link

Events


 

 PANO

 

 

   
   
   
   

  

Dersimzaza.com'dan kısa bir açıklama

Facebook'ta sitemizin ismi ile benzerlik taşıyan bazı sayfalar görülmektedir. Bu sayfaların sitemizle hiç bir ilgisi yoktur. Sitemizin www.dersimzaza.com adresi dışında internet üzerinde herhangi bir hesabı ya da sayfası bulunmamaktadır.

Kamuoyunun dikkatine sunulur.

Dersimzaza.com

 


 

Aldar Xelîl: Türkiye yasaklı silahlar kullanıyor

 

Aldar Xelîl: Türkiye yasaklı silahlar kullanıyor

 

MA/ 16 Ekim 2019

 
HABER MERKEZİ - TEV-DEM Yürütme Kurulu Üyesi Aldar Xelîl, 8 gündür şiddetli çatışmaların sürdüğü Serêkaniyê'de yaşananlara ilişkin, "Doktorlardan alığımız bilgilere göre fosfor ve napalm içerikli yasaklı silahları kullanıyor" dedi. 
 
Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) Yürütme Kurulu Üyesi Aldar Xelîl, Türkiye'nin Kuzey ve Doğu Suriye'ye yönelik saldırılarına ilişkin Stêrk Tv'nin yayınına katılarak bilgi verdi. 8 gündür süren çatışmaların şiddetlendiği Serêkaniyê'de sivillerin yaşadığı alanların bombalandığını söyleyen Xelîl, bu durumun sivil katliamlarına yol açabileceğini belirtti. 
 
Doktorların saldırılarda yaralanıp hastaneye kaldırılanlar üzerinden yapılan inceleme sonucu rapor hazırladıklarını söyleyen Xelîl," Doktorların hazırladığı raporlara göre Türkiye fosfor ve napalm içerikli yasak silah kullanıyor" dedi. 
 
Xelîl, tüm kamuoyunu bu anlamda duyarlı olamaya çağırdı. 
 
Aynı yayına katılan Gazeteci Ersin Çaksu da Türkiye'nin Serêkaniyê'de her türlü silahı kullandığını söyledi. 
 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found